Історія ДНЗ №24 "Оленка"

Сумський санаторний ДНЗ № 24 для дітей з тубінтоксікацією працює з 1943 року на базі санаторного садка № 11 (функціонував як санаторний сад з перших повоєнних років). Розміщувався він у невеликому непристосованому приміщенні з пічним опаленням, без центрального водопостачання та каналізації. 

Навіть у таких умовах педагогічний колектив, до складу якого входили вихователі Тараненко О.П., Татаренко Є.В., Каташинська Ф.А., Дундукова Н.Н. під керівництвом перших завідувачів Матузко Тамари Олексіївни, Єфименко Ганни Іванівни виховував та  оздоровлював дві групи дітей з першими проявами тубінфекції: систематично проводились загартовуючі процедури, круглий рік денний сон дітей проходив на неопалюваних верандах, використовувалися природні умови для зміцнення здоров'я дітей, що приносило дітям одужання до часу вступу до школи.

У 1963 році за рішенням Сумського міськвиконкому заклад був переведений у нове приміщення по вулиці Пушкіна (збудоване за типовим проектом на 75 місць) і йому присвоєно № 24.

Педагогічний колектив під керівництвом завідувача Бараненко Антоніни Андріївни за нетривалий час окультурив територію закладу: був закладений фруктовий сад на 50 дерев, розбиті й озеленені 4 групових ділянки, обладнана спортивна площадка.

У період з 1969 по 1979 рік заклад очолювали завідувачі: Сидорченко Е.А., Авраменко Г.М., Горбачова А.І.

У закладі в цей час плідно працював колектив вихователів однодумців, які з високою педагогічною майстерністю давали дітям знання та вміння, активно займалися поширенням педагогічних знань серед батьків. Вихователі Татаренко Є.В., Каташинська Ф.А., Сушкова А.Г., Бакай Г.І., Мостова Н.Н., Ременцова Л.А., Москаленко Л.О. користувалися великим авторитетом у колективі та серед батьків вихованців.

З 1979 по 2004 рік керівництво закладом здійснювала Шумило Наталія Євгенівна. За цей період проведено реконструкцію групових кімнат і допоміжних приміщень, Значно покращилась матеріальна база фізичного виховання, трудової діяльності дітей, поліпшилось оснащення педагогічного процесу, поліпшено умови для праці всіх категорій працівників (установлені вентилятори, пральна машина, центрифуга, холодильники, електропривод тощо). 

У дошкільному закладі приділялась належна увага розвитку педагогічної майстерності вихователів. За результатами атестації вихователям Сушковій Г.Г., Тарановій В.П., Мірошниченко Л.І. були присвоєні звання "вихователь-методист" (узагальнено їх досвід роботи з екологічного та фізичного виховання дітей); вихователями Рева Т.А., Москаленко Л.А. була розроблена система занять з математики та мовлення дітей, що сприяло високому рівню підготовки дітей до школи, яке неодноразово відмічалось вчителями шкіл міста.

З 1981 по 1989 рік колектив нагороджується дипломами міського відділу народної освіти і міського відділу профспілки працівників освіти за зайняті І-ІІ місця в соціалістичних змаганнях та за успіхи у праці з дітьми.

У 1983 році міський відділ народної освіти та міськком профспілки працівників освіти нагородив Почесною грамотою колектив художньої самодіяльності закладу за високий рівень виконавської майстерності (муз. керівник Шаповалова Н.П.).

У тому ж році колектив дошкільного закладу занесений на районну Дошку пошани за високі успіхи у вихованні підростаючого покоління та за успіхи в соціалістичному змаганні на честь 1 травня (відповідно до рішення бюро Ковпаківського райкому Компартії України, виконкому районної Ради народних депутатів від 19 квітня 1983).

У 1984 році заклад переведено на центральне теплопостачання і забезпечено гарячою водою, побудовано павільйони для двох груп, додатково обладнано дві спортивні ділянки. У 1985 році відкрито фізіотерапевтичний кабінет. У 1986 році значно зросла матеріальна база фізичного виховання, навчальної та трудової діяльності, покращилася оснащеність педагогічного процесу. Усі вікові групи обладнані мікрометодкабінетами.

Завідувач дошкільного закладу № 24 Шумило Наталія Євгенівна була багаторазово нагороджена Почесними грамотами районним, міським, обласним відділами народної освіти за результатами підготовки до нового навчального року, занесена на районну Дошку пошани та присвоєно звання «Відмінник освіти», нагороджена нагрудними знаком «60 років визволення м. Суми».

З 2004 року дошкільний навчальний заклад працює під керівництвом щиро зацікавленого в досягненні результату, енергійного, ініціативного завідувача Горошко Алли Вікторівни.

З 2004 року у закладі почала функціонувати психологічна служба, яку представляє практичний психолог Титаренко Надія Олександрівна, яка спрямувала свою діяльність на збереження та зміцнення психічного здоров'я дошкільнят і забезпечення комфортних умов для виховання та розвитку дітей. У 2006 році Титаренко Н.О. стала переможцем міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Кращий працівник психологічної служби системи освіти» у номінації «Практичний психолог ДНЗ. Молодий фахівець». У 2007 році зайняла перше місце в очному етапі ІІ (обласного) турі Всеукраїнського конкурсу «Кращий працівник психологічної служби системи освіти».

У 2006 році вихователю Павленко Л.М. присвоєння звання «вихователь-методист» (працювала над розділом «Образотворче мистецтво», розробила систему занять для дітей середньої групи з урахуванням нетрадиційних методик зображувальної діяльності). Вихователю Пугачовій М.М. встановлено вищу категорію (працювала за темою «Розвиток дитячої творчості засобами театралізованої діяльності».

За ініціативи завідувача ДНЗ та за допомогою депутата Міськвиконкому Шапошника І.О. здійснена заміна вікон в одній групі, каналізаційних стояків ДНЗ, поліпшена технічна база навчально-виховного процесу: придбано музичний центр, холодильники, постільна білизна, рушники, халати, обладнання медичного і фізіотерапевтичного кабінетів.

Горошко А.В., завідувач ДНЗ № 24, нагороджена Грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради (2006 рік), Грамотою управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації (2007 рік, 2012 рік), Грамотою міського голови (2008 рік), Почесною відзнакою Сумської обласної ради «За високі досягнення» (2010 рік).


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений