Арт-терапія для дітей - Жульова Наталія Олексіївна, вихователь старшої групи

17.05.2017 09:49

Арт-терапія, яка в буквальному сенсі перекладається як «лікування мистецтвом», являє собою ефективний і захоплюючий комплекс методів психологічної корекції і оздоровлення.

Завдання арт-терапії

Вправи арт-терапії допомагають малюкам побороти агресію і негатив, навчитися виражати свої погляди і почуття, підняти самооцінку, вирішити наявні конфлікти і проблеми, а також привести свої думки і почуття до гармонії. Безперечними плюсами такого методу є його доступність і відсутність протипоказань.

Перед арт-терапією стоять наступні завдання:

- виявлення психологічних проблем;

- можливість випустити, відпрацювати агресію і негативні емоції;

- посилення ефективності психотерапевтичного лікування;

- розвиток творчих здібностей;

- підвищення самооцінки;

- допомога у встановленні соціальних контактів;

- концентрація на власних почуттях і відчуттях.

- розвиток самоконтролю.

У загальному значенні метою арт-терапії є «перемикання» активності півкуль мозку. Як відомо, ліва півкуля відповідає за розум і свідомість. Вона є цензором, який не дозволяє виходити назовні емоціям і почуттям. Даний метод психологічної допомоги, за допомогою творчої діяльності, допомагає активізувати роботу лівої півкулі, запускаючи тим самим несвідомі процеси, які і випускають назовні справжні переживання. Така робота призводить до усвідомлення і виправлення внутрішніх страхів, комплексів і «затискачів».

Методи арт-терапії

На сьогоднішній день існує безліч методів арт-терапії, а все тому, що цей спосіб психологічної допомоги охоплює всі сфери мистецтва та творчості. 
Перелічимо основні:

1. Ізотерапія (робота, пов'язана з образотворчим мистецтвом, ліпленням і малюванням дозволяє розкрити свій творчий потенціал, позбутися комплексів, знайшовши впевненість у собі).

2. Казкотерапія (знайомство з казками, які допомагають дітлахам позбутися комплексів, знайти вихід зі скрутного становища, не втрачати сили і віру).
3. Танцювальна терапія (навчання танцям застосовується для позбавлення від комплексів, а також в якості профілактики неврозів).

4. Бібліотерапія (спеціальна література для відволікання від негативних думок, боротьби з неврозами та іншими проблемами емоційного плану).

5. Драматерапія (рольові ігри та сценки з нестандартними умовами, які допомагають дитині придбати комунікативні навички та адаптуватися в навколишньому світі).

6. Музикотерапія (постукування, хлопки і гра на музичних інструментах, що допомагає позбутися стресу і розвинути художні здібності).

7. Ігротерапія (за допомогою іграшок діти моделюють життєві ситуації, випускаючи назовні свої страхи і бажання, а значить, долають психологічні труднощі).
8. Кольоротерапія (відомо, що зелений колір допомагає швидше відновити сили, а блакитний - швидко заспокоює; завдяки підбору речей і предметів певного кольору, дитина може вирішити безліч психологічних проблем).
9. Пісочна терапія (робота з піском заспокоює, допомагає перемогти комплекси та страхи, знімає емоційну напругу).

10. Лялькотерапія (створюючи ляльки, дитина вкладає в них власний біль, звільняючи себе від негативу; така терапія допомагає розкрити себе і позбутися від психологічних проблем).

Арт-терапія для дітей - це унікальний спосіб психологічної корекції, що допомагає дитині побачити світ гостинним і прекрасним.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Інформація для батьків щодо прийому дітей під час карантину

06.08.2020 14:54
Інформація для батьків  Запис дітей з електронної черги в дошкільний заклад буде проводитись 10.08.2020  з 13.00 до 14.00 на вході в дошкільний заклад. Для оформлення документів повинен бути один представник родини, без дитини, у захисній масці та мати з собою: - копію...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений