Батькам про дитячу жадібність

09.06.2016 13:26

Все, що малеча позначає словом «моє», є для неї ніби продовженням її особистості, її власним простором. Такий період притаманний для 2- та 3-річного віку і є абсолютно природним. Річ у тому, що на цей момент припадає новий етап психологічного розвитку малюка, коли він починає казати «я» та «моє». Оскільки маля сприймає кожну річ як продовження власного простору, воно починає висловлювати своє незадоволення до тих, хто зазіхає на його майно. Тут уже йдеться не про жадібність, а про відчуття дитини, що її речі є недоторканими без її згоди. 

Помічено, що жадібність на дитячому майданчику «заразна»: якщо дитинка вчора навіть не думала захищати своє майно, то сьогодні вона вже кричить та б’є друзів за свою ляльку після того, як побачила, що так роблять інші діти. Тому необхідно порозмовляти зі своєю малечею, якщо вона була свідком подібної ситуації, пояснити поведінку інших дітей. Якщо бачите, що жадібність потихеньку «переходить» до вашої дитинки, можна на деякий час змінити місце прогулянки.

Рекомендації мудрим батькам:

  1. Вам слід зрозуміти, що дитя поводиться природно для свого віку.
  2. Варто з повагою ставитися до почуттів малечі і в жодному разі не соромити її, не відбирати силоміць іграшку – причину сварки.
  3. Необхідно завжди залишатися «надійним тилом» для своєї дитини, і якщо після того, як вона відмовила другові, той звернувся до вас, слід казати: «Я не можу дати тобі цю іграшку, вона Маринина. Можливо трохи пізніше вона сама тобі її дасть».
  4. Саме в цьому віці формується дуже важлива якість малечі – вміння казати слово «ні». Не треба карати її за це, адже можна виростити дитину не щедру, а просто таку, що не вміє відмовляти.
  5. Слід усвідомити, що дитя не повинне ділитися з усіма, а може це робити, якщо забажає саме. Адже, як і ми, дорослі, воно має свої вподобання.
  6. Важливо просто пояснити малечі наслідки її поведінки, розповісти, що якщо вона не буде ділитися іграшками, інші дітки також можуть припинити пригощати її та давати погратися своїми іграшками: «Якщо ти не даси Михайлику цукерки, він наступного разу теж не пригостить тебе печивом, а воно так тобі подобається!»
  7. Навчити маля мінятися – це особливо важливо, коли йому хочеться отримати чужу іграшку, а інша дитинка не погоджується. Як правило, маленькі діти з більшим інтересом граються чужими іграшками і міняються із задоволенням. Тому майте звичку брати з собою на прогулянку пару зайвих іграшок, цукерок, книжечок – ними ви можете зацікавити інших діток, а в обмін отримати бажану нову річ для гри.
  8. Момент, коли в дитині просинається своє «я» та поняття «моє», ідеальний для того, щоб у неї з’явився свій куточок у домі, там мають знаходитися її іграшки, речі. Це вдалий час, щоб почати привчати малечу, що всі іграшки ввечері «піти» на своє місце, речі «хочуть лежати» на «своїх» поличках. Саме зараз можна закласти в дитині вміння доглядати за своєю кімнатою, своїм робочим місцем.
  9. Дуже важливо, щоб із поняттям «моє» дитинка правильно розуміла поняття «чуже». Слід не просто заборонити брати чуже, краще навчити дитину питати, чи можна взяти чужу річ.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений