Чисті руки – запорука здоров'я

16.06.2014 15:58

        За статистикою, лише 20% жінок і 7% чоловіків ретельно миють руки взагалі, і лише кожен десятий – приходячи з вулиці додому чи до офісу. Так ми самі створюємо справжній Клондайк для бактерій. Адже, аби бактерії потрапили в організм і спровокували розвиток хвороби, достатньо торкнутись руками рота або щось з'їсти. Тож уявіть, яку «дозу» мікробів ви отримуєте, якщо нехтуєте такою простою процедурою, як миття рук.

Вірусний гепатит – знайомий незнайомець

        Хвороби брудних рук – вірусні гепатити А і Є, котрі передаються фекально-оральним шляхом, тобто якщо не мити руки після туалету, вживати в їжу немиті продукти. Відтак, вірус із брудних рук потрапляє у кров і починає руйнувати клітини печінки. Лікування досить тривале – про повне одужання можна говорити лише за півроку і лише при суворому дотриманні дієти і зміні способу життя. Проте гепатит не минає безслідно: попри те, що печінка починає працювати повноцінно, люди впродовж життя можуть відчувати наслідки перенесеної хвороби. Крім того, кров людей, що перенесли гепатити, не можна використовувати для переливання. А профілактика грізного недугу напрочуд проста – ретельно мити руки і не вживати немиті продукти. Запам’ятайте: мити потрібно навіть те, що очищуєте від шкірки.

Харчові отруєння

        Брудні руки, погано вимиті овочі і фрукти, куплена з рук їжа, неправильне зберігання продуктів – усе це часто-густо стає причиною харчових отруєнь. Комфортним середовищем для розмноження мікробів є молочні, кисломолочні продукти, сметана, м'ясо, риба, салати з майонезом чи сметаною. Отруєння викликають ентеротоксини – продукти життєдіяльності патогенних бактерій. Більшість із них гине при правильній термічній обробці. Та якщо ви брали до рук сире м'ясо, а потім, не вимивши їх, сіли їсти, то є всі шанси отруїтись, оскільки токсини потрапляють у готову їжу, далі – до шлунково-кишкового тракту і спричиняють хворобливий стан. Тому дуже важливо мити руки як до приготування їжі, так і в процесі – після кожного контакту з продуктами харчування.

Ентерит

        Хвороба розвивається при потраплянні у кров самої бактерії. Ентерит може викликати практично будь-яка бактерія. Симптоми такі самі, як і при харчовому отруєнні, та якщо при отруєнні все відбувається досить швидко, і самопочуття погіршується буквально за дві години, то при ентериті хвороба може розвинутись через добу і більше, а перебіг її набагато тяжчий. Бактерії також можуть передаватись побутовим шляхом, наприклад, через поручні в транспорті чи при рукостисканні. Миття рук і продуктів харчування значно зменшує ризик підхопити чи передати небезпечні бактерії.

Респіраторні інфекції

        Як не дивно, але регулярне миття рук – одна з основних рекомендацій лікарів щодо запобігання вірусним хворобам, більшість яких передається повітряно-крапельним шляхом. Та якщо вірус потрапив до організму зі слиною, він теж може викликати хворобу – так званий шлунковий грип. Прояви його такі самі, як і у звичайного, але обов’язково присутні симптоми розладу шлунково-кишкового тракту – нестійкі випорожнення, нудота, блювання, здуття живота. Вірус, що потрапив на шкіру рук, легко знешкодити за допомогою води й мила. Мило позбавить від вірусів, що знаходяться у ліпідній капсулі – лужне мильне середовище розчинить цю оболонку і знищить їх. Саме тому для дотримання гігієни недостатньо лише ополіскувати руки проточною водою.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений