Дитячий аквагрим: безпечне застосування

15.08.2017 11:00

Вирішили запросити на дитяче свято аквагримера? Чудова ідея! Без сумніву, вона сподобається дітям. От тільки невідомо, чи буде вона так само до вподоби їхнім батькам. Адже вони можуть хвилюватися, що фарба пошкодить ніжну дитячу шкіру чи спричинить алергійну реакцію. З'ясуймо, чи є підстави для хвилювання

Аквагрим — це сухий грим, який розводять водою і використовують для нанесення малюнків на обличчя і тіло.

Шкіра дитини має певні особливості будови, через які є вразливою до хімічних, механічних, радіаційних і термічних подразників. Вона легко поглинає все, що на неї наносять: креми, мазі, інші косметичні засоби і навіть фарби.

Фарби для аквагриму наносять на відкриті ділянки шкіри дитини: обличчя і руки, рідше — тулуб і ноги. Тому перш ніж майстер з нанесення аквагриму (далі — аквагример) розпочне роботу з дітьми, треба перевірити, якими фарбами він користується та чи дотримується санітарно-гігієнічних норм і правил безпеки життєдіяльності.

Із чого складаються якісні фарби

Стандартні сертифіковані фарби, спеціально призначені для аквагриму, безпечні для дітей. Аби визначити, чи якісні фарби використовує аквагример, необхідно пересвідчитися, що до них є інструкція з описом складу та зазначенням виробника, а також сертифікат єдиної державної системи сертифікації в Україні (далі — УкрСЕПРО) для дітей віком від трьох років. Уважно ознайомившись із зазначеними документами, ви вбережете дітей від негативних наслідків застосування аквагриму.

Виробники фарб для аквагриму додають до їхнього складу такі компоненти, як-от:

•      вазелін — не проникає в епідерміс, тому ефективно захищає шкіру;

•      парафін — є пом'якшувальним засобом;

•      гліцерин — зволожує шкіру і утримує вологу;

•      карбонат кальцію — є так званим мінеральним екраном, який запобігає потраплянню фарби глибоко в шкіру;

•      стеариловий спирт — забезпечує швидке висихання субстанції на шкірі;

•      бензоат натрію — консервант, зупиняє розмноження мікроорганізмів;

•      харчові барвники — додають яскравих відтінків кольорам.

Усі перераховані компоненти мають низький ступінь небезпеки, однак іноді все ж можуть спричинити алергійні реакції. Тому перед першим нанесенням аквагриму фарбу потрібно протестувати. Для цього змастіть фарбою шкіру дитини на внутрішній поверхні передпліччя і почекайте 5-10 хв. Якщо протягом цього часу стан шкіри не зміниться, виникнення алергійної реакції малоймовірне.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Аквагример користується не лише фарбами, а й водою. Тому стежте за тим, щоб вода була чистою, а пензлі — помиті після малювання різними кольорами та перед нанесенням аквагриму наступній дитині.

Ознаки якісної фарби для аквагриму:

•       швидко висихає;

•       еластична;

•       стійка;

•       легко змивається водою.

Від яких фарб варто відмовитися

Виробники фарб постійно розширюють їх асортимент. Однак, якщо для малювання на папері, різних поверхнях особливих обмежень у виборі фарб немає, то під час вибору фарб для аквагриму слід обов'язково дотримуватися низки вимог щодо безпеки.

Розглянемо такі найпоширеніші види фарб, як акрил, гуаш, акварель, та особливості їх застосування. Цікавою для ознайомлення є також інформація про фарби для аквагриму китайського виробництва. Поговоримо про це детальніше.

Ці водно-дисперсійні фарби виготовлені на основі поліакрилатів. Вони не є цілком безпечними для здоров'я дитини, тому що закупорюють пори і порушують процеси дихання шкіри.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Деякі акрилові фарби можуть спричиняти хімічні опіки.

Якщо акрилова фарба повністю висохла, розчинити її водою неможливо. Змити її можна лише за допомогою жорстких губок та абразивів. Саме тому після висихання акрилові фарби складно видалити зі шкіри.

Розпізнати ці фарби можна за легким запахом оцтової есенції, а також — за сметаноподібною консистенцією, незначним глянцевим блиском. Запаковані вони в металеві туби або високі пластикові баночки.

Гуаш — фарба алергенна, сушить шкіру, може викликати неприємні відчуття і навіть хімічні опіки. У гуаші характерний запах, сметаноподібна консистенція без глянцевого блиску. Фарба дуже стягує шкіру під час висихання. Ступінь небезпеки — вище середнього.

Порівняно з іншими фарбами акварель безпечніша. Однак для аквагриму використовувати її також не рекомендують. Адже вона, як і гуаш, може спричинити алергійні реакції, а ще сушить і стягує шкіру, тріскається. Аби не пошкодити шкіру дитини, рекомендують змивати акварельні малюнки не пізніше ніж через півтори години після нанесення. У сухому стані акварель покрита сіткою дрібних тріщин, її складно розвести водою до кремоподібного стану.

Порівняно з іншими фарбами, зокрема спеціально призначени­ми для аквагриму, фарби китайського виробництва значно дешевші. Зазвичай склад таких фарб невідомий, і на них немає сертифіката УкрСЕПРО.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Через відсутність відомостей про склад такої фарби лікарям буде складно призначити лікування алергійних реакцій, які з високою ймовірністю можуть виникати в дітей.

Контури малюнка, нанесеного китайською фарбою, швидко розтікаються. Фарба в'їдається глибоко в шкіру, через що її складно змити.

Визначити, що фарба неякісна, можна також за її запахом. У фарб китайського виробництва він різкий, нагадує аромат парфумів.

Ці фарби в упаковці мають яскраві відтінки та глянцевий блиск, однак після нанесення на шкіру стають місцями тьмяними. Упаковують їх зазвичай в палітри з 8-12 маленьких пластикових баночок.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Низька ціна за послуги аквагримера — привід замислитися, чи не використовує він часом неякісні фарби китайського виробництва.

Коли не варто наносити аквагрим

Аквагрим не рекомендовано нано­сити дітям із проявами респіраторної алергії і полінозу; тим, які мають хроніч­ні захворювання шкіри: атопічний дерма­тит, псоріаз, екзема тощо. Для дітей з таки­ми захворюваннями характерна змінена реактивність організму, обумовлена різни­ми імунними і неімунними механізмами. Тому в них можлива непередбачувана реак­ція на будь-які, навіть звичайні речі.

Слід також відмовитися від нанесення аквагриму, якщо на шкірі є вугрі, гнійни­ки, ранки, тріщинки, укуси комах.

За шкірних захворювань порушується гідроліпідна плівка, яка виконує роль захис­ного бар'єра. Тому у хворих дітей проникність шкіри значно підвищена. У такому разі навіть мінімальна кількість фарби може спровокува­ти бурхливу алергійну реакцію або призвести до інфікування шкірних покривів.

Нанесення аквагриму на шкіру — це для дітей насамперед забава, казкове перевтілення. Однак, запрошуючи аквагримера на дитяче свято, треба бути пильними і стежити за тим, щоб він не завдав шкоди здоров'ю дітей. 

Пам'ятка "Правила застосування аквагриму"

  1. Передусім пам'ятайте, що аквагрим можна наносити дітям віком від трьох років.
  2. Попросіть в аквагримера для ознайомлення сертифікат єдиної державної системи сертифікації в Україні на фарби, які він використовує у роботі.
  3. Звертайте увагу на чистоту робочого місця аквагримера. Він має користуватися чистою водою, ретельно мити й обробляти пензлі після кожного використання.
  4. Не залишайте аквагрим на шкірі дитини довше трьох годин.
  5. Змивайте аквагрим водою та дитячим милом або спеціальними дитячими засобами для вмивання.
  6. Поясніть дитині, що не можна торкатися руками гриму, якщо фарби ще не висохли. Однак не слід лякати дитину можливими негативними наслідками, наприклад, словами на кшталт: «Якщо фарба ненароком потрапить до ротової порожнини, доведеться викликати лікаря». Ліпше скажіть, що торкнувшись руками до малюнка, вона може його зіпсувати.
  7. Обов'язково протестуйте фарбу на шкірі в ділянці передпліччя у разі, якщо дитина схильна до алергійних реакцій.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений