F.A.Q Або часто задавані питання на тему енергії

06.03.2018 09:52

Що таке енергія?

Існує багато видів енергії, але наразі ми використовуємо це слово для визначення енергії, завдяки якій працює наш комп’ютер, гріється чайник, пере машинка, та за котру в кінці місяця приходить рахунок. Це електроенергія. Електроенергію виробляють на теплоелектростанціях, гідроелектростанціях та атомних електростанціях та через лінії високовольтних передач скеровують до розподіляючих станцій, а звідти вже – до наших будинків. Для виробництва енергії використовується вугілля, ядерне паливо, сили водного потоку. Менш поширені в Україні електростанції, що використовують силу вітру, сонце та біологічне паливо. 

Які ресурси відновлювані, а які – ні?

Відновлювальною називається енергія, яка, завдяки природнім процесам, є невичерпною. У першу чергу мова йде про енергію вітру, сонця, приливів та відливів, геотермальній енергії. Природні ресурси, які використовує людство останні 150 років (вугілля, нафта, газ, уран тощо) відновлюються, однак дуже повільно. На появу сучасних запасів нафти, газу та вугілля пішли мільйони років, а вичерпано їх буде протягом найближчих 50-70 років. Спалювання нафти, газу та вугілля не тільки шкодить оточуючому середовищу та негативно впливає на здоров'я людини, але й призводить до конфліктів та воєн за енергоресурси. Розвинені країни витрачають величезні сили та кошти на розробку та введення в експлуатацію відновлюваних джерел енергії. Значна увага приділяється також енергоефективності та енергозбереженню.

Скільки енергії використовує Україна у порівнянні з іншими країнами?

Первинне споживання паливно-енергетичних ресурсів (ТЕР) України знаходиться на рівні таких країн як Польща, Великобританія, Турція та Іспанія, при тому ВВП усіх перерахованих країн більше, ніж показники України.  

Скільки енергії імпортує Україна і скільки ми можем виробляти самостійно?

Україна імпортує 40% енергії та являється енергозалежною країною, тобто частина енергетичних потреб країни задовольняється за рахунок імпорту з інших держав. У першу чергу Україна залежить від поставок газу (залежність 56% по висновкам 2013 року) та ядерного топлива (майже 100%). Дослідження доводять, що завдяки енергоефективності споживання енергії в Україні можна знизити на 45,8%. 

Навіщо мені економити, якщо я можу заплатити?

Зекономлені гроші можна використати на інші потреби, наприклад, здоров’я, дозвілля, мандрівки.

Чим більше енергії ми використовуємо, тим  більше топлива (вугілля, газу, урану) спалюється, що негативно відбивається на оточуючому середовищі та здоров’ї населення.

Використовуючи вдома менше енергії, ми робимо внесок у боротьбу зі зміною клімату, факт якої вже ні в кого не викликає сумніву.

Скільки я зможу зекономити?

Згідно з дослідженнями, через неефективне використання енергії, кожна сім'я втрачає не менш ніж 2500 грн. на рік. В умовах підвищення тарифів на всі види комунальних послуг, ця цифра буде зростати. Еконимити - просто! А кошти краще витрачати на щось більш потрібне та корисне для родини.

Чому лічильники мають допомогти економити? 

Більшість норм споживання були встановлені ще в Радянському союзі, в якому не приділяли багато уваги економному та ефективному використанню ресурсів. Як свідчить практика, одна людина (або родина) в середньому по факту споживає менше води, ніж закладено нормами, тобто без лічильників на воду ми переплачуємо. Крім того, лічильник – це єдина можливість впливати на рахунок.

Навіщо економити, адже побутова економія не впливає на кількість енергії, яка виробляється?

Це не так. Енергосистема функціонує на основі наступного принципу: у кожний момент часу має вироблятися стільки електроенергії, скільки й споживається. Для цього треба балансувати енергосистему. Саме через необхідність підтримувати баланс й існують такі поняття як «нічний провал», «добові коливання», «сезонні коливання», «піки». Таким чином, якщо в енергосистемі росте або падає споживання, то й генерація так само будет рости чи падати.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений