Кому вітамінчики, кому апельсинчики?

07.07.2014 13:21

Пийте соки вранці й увечері

        Дітям потрібно давати соки, адже вони містять достатню кількість вітаміну С та інші корисні речовини: органічні кислоти, біологічно цінний комплекс цукрів, мінеральних солей і мікроелементи. Дітям дуже корисно давати відвари з шипшини, оскільки вона багата на вітаміни С, Е, А, РР, В1, В2, крім того, в її плодах є залізо. Також треба згадати про сухофрукти. Хоча вітамінів у них дуже мало, проте є цінні мінеральні речовини, наприклад, калій. З них можна варити компоти. І важливо вживати не один якийсь фрукт, а їх суміш — додавати в компот і яблука, і груші, і сливи, і абрикоси.

        При складанні меню для дитини потрібно враховувати вміст у продуктах не тільки вітаміну С, а й інших вітамінів — А, групу В тощо.

Вітамін А (ретинол) потрібен для доброго росту дитини, для нормального зору і стану шкіри. Недостатня його кількість може призвести до порушень сутінкового зору. Є він у печінці, ікрі, вершковому маслі, молоці, вершках, яйцях. Також поповнюйте його за рахунок моркви, в якій міститься каротин — провітамін А. Її треба давати дітям щодня, звичайно, якщо у дитини немає алергії.

 Вітамін В1 (тіамін) стимулює діяльність нервової і мускульної систем, забезпечує нормальний тонус органів травлення. Його нестача може вплинути на пам’ять, увагу, може зробити дитину надмірно дратівливою. Цей вітамін є у м’ясі, печінці, яйцях, молоці, пшеничному хлібі грубого помелу, гречаній каші і тощо.

  Вітамін В2 (рибофлавін), як і вітамін А, має величезне значення для росту і розвитку дитини. Він міститься в м’ясі, молоці, сирі, твердих сирах, печінці, яйцях, крупах, картоплі тощо.

Вітамін РР (ніацин) бере уній хліб, гречана і рисова каші, горох, картопля, дріжджі.

Вітаміни — замінники повноцінного харчування чи доповнення?

       Деякі батьки переоцінюють значення полівітамінних препаратів. Вони дозволяють дітям їсти все, що вони захочуть: печиво, солодощі, чіпси, сухарі тощо, після чого дитина, звичайно, відмовляється від «нормальної» їжі. Таке нераціональне харчування батьки намагаються заповнити вітамінами. Купуючи в аптеці вітамінний препарат, вони переконані, що це зробить малечу здоровою і без супів та борщів. Проте такі діти, хоч би скільки їх годували штучними вітамінами, все одно страждають від гіповітамінозу.

       Один із перших нових продуктів, який отримує дитина  — фруктовий сік. Значок «BIO» на баночках свідчить про високу якість соків та використання при виробництві безпечної сировини. Сучасні технології без застосування синтетичних добрив, пестицидів, досягнень генної інженерії зберігають високий природний вміст вітамінів та забезпечують максимальну харчову цінність продуктів для здоров’я дитини. 

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений