Малювання і малюк

20.12.2019 11:27

Малювання для дитини – це насамперед рух. Причому одному подобається стукати олівцем, іншому проводити лінії широким жестом, третьому – обертаючи кулачком із затиснутим у ньому олівцем виводити «кучерики». Неважко виявити, що перший малюк – задирака (малює немов б’є), другий – дуже впевнений в собі і неуважний до оточуючих (не звик обмежувати свої рухи, підлаштовуючись під когось), а третій – любить, щоб ним захоплювалися (рука як би танцює). Психологи проаналізували сотні тисяч малюнків, зіставили з результатами спостережень за їх авторами і прийшли до однозначного висновку: по малюнку можна дізнатися, яке у дитини настрій. І навіть характер!

Що б це значило?

Малюк малює те, що його цікавить зараз: солдата, принцесу, маму, тигра. Для розкриття характеру художника це не дуже важливо. А ось те, як він малює, від його волі не залежить і підпорядковується внутрішнім неусвідомленим імпульсам. І розташування фігури на аркуші і її розміри, сила натиску на олівець видають його душевний стан. Розгляньте дитячі малюнки. Неважливо, намальований чи там будиночок, людина або просто пучок ліній. Визначте, звідки малюк почав малювати. Трохи нижче середини листа? Ваш малюк цілком щасливий. А якщо малюнок зосереджений в іншому місці?

У САМОМУ НИЗУ ЛИСТА

Дитина вважає себе незначним. І чим слабкіше лінія, тим він менш впевнений у собі. Менше критикуйте свого карапуза ! Зображення кілька разів обведено? Малюк не відчуває себе в безпеці. Обводячи фігуру, він ніби ставить перепону між собою і лякає світом. Грайте з сином або донькою в квача, хованки. І не погрожуйте навіть жартома. Натиск на олівець дуже сильний? Малюк впевнений, що все кругом хочуть його образити і йому потрібно бути готовим дати відсіч. До такого дитині слід торкатися дуже ніжно і лагідно, робити йому легкий масаж. Ні в якому разі не лоскотати карапуза проти його волі, не обіймати занадто сильно і, безумовно, не дозволяти собі розпускати руки.

ВИЩЕ СЕРЕДИНИ

Малюк прагне в сім’ї, групі або класі стати лідером. Поміркуйте, чого не вистачає маленькому владолюбом. Лінія тонка, зображення маленьке? Можливо, варто радитися з ним у деяких питаннях: скажімо, який хліб купити. Але, швидше за все, навпаки, дитині вже надали занадто широкі повноваження. Про це підкаже велике зображення, впевнена лінія. Він постійно наглядає за молодшим братиком? Або разом з мамою ополчився проти папи? Доросла роль в дитинстві надає малюкові більше ваги у своїх очах, але при цьому і сіє в душі завищені очікування. Він вимагатиме від оточуючих підпорядкування. На цьому грунті можливі постійні конфлікти. Тому не перекладайте на нього занадто багато обов’язків по догляду за молодшими, не вимагайте при сварках з чоловіком, щоб малюк виступав суддею.

У ЛІВОМУ БОКУ АРКУША

Якщо малюнок почався зліва або там найбільше намальовано або людина (тварина) дивиться вліво, то художник боїться нового. Йому подобається згадувати те, що було раніше. А ще він дуже любить маму. Щоб малюк сміливіше дивився в майбутнє, необхідно, щоб з ним максимум часу проводив тато: жартував, грав в рухливі, трохи ризиковані ігри, вчив кататися на роликах або велосипеді. А мамі не заважає більше довіряти крихітці і давати йому складні завдання і доручення.

МАЛЮНОК ПРАВОРУЧ

Відносини з мамою порушені. Або в життя крихітки є людина жіночої статі (бабуся, вихователька, старша сестра), який сильно ображає його. Це вірно в тому випадку, якщо зображення маленьке і багато разів обведено або лінія надто жирна. Малюнок не менше третини від висоти листа, а лінія чітка , але не напружена? Тоді все в порядку. Просто у карапуза відмінний контакт з татом (або дідусем, або старшим братом). Пощастило ! А ще зображення, зміщене вправо, характерно для дітей, передчувають якесь дуже приємна подія. Такі малюнки перед Новим роком.

Який жах! Батьки бояться, коли діти малюють чорним кольором або закреслюють особи. Чи справді все так страшно?

ЧОРНИЙ КОЛІР

Хлопці його дійсно не люблять і використовують рідко , лише для негативних персонажів. Але в житті кожного юного художника настає «чорний» період. Тому що олівці більш яскравих і світлих відтінків не підточить, рожеві, жовті й зелені фарби використані або забруднені. І приходить черга найбільш непопулярних і тому краще всього збережених кольорів: чорного і коричневого. Підточить олівці, купіть фарби, і малюнки знову стануть яскравими! Хоча є діти, зазвичай хлопчики, яких заворожує контраст чорного тону на білому аркуші. Вони воліють простий олівець або чорний фломастер. Це свідчить не про психологічну травму, а наявності здібностей графіка.

ЗАФАРБОВАНЕ ОБИЧЧЯ

Зафарбовують обличчя в книжках і на маминих малюнках малюки 2-3 років. У цьому віці зображення обличчя їх дуже приваблюють. Але так як малювати їх карапузи поки не вміють, то хоча б зафарбовують. Так вони долучаються до вподобаного малюнку. А ось зафарбовування обличчя підлітком – і справді привід для візиту до психолога.

А художником стане?

Вже в 3-4 роки крихітка малює не тільки людей, а й тварин, пейзажі? Продумує фон для своїх зображень? Його роботи відрізняються від тих зразків, які пропонують вихователі? А ще дуже любить розглядати гарні ілюстрації в дитячих книгах, репродукції картин, намагається їх змальовувати? Малюк дійсно має дані для художньої творчості. Найкраще, що ви можете зробити – це забезпечити папером, олівцями, фарбами та книгами з якісними ілюстраціями. 

 

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Інформація для батьків щодо прийому дітей під час карантину

06.08.2020 14:54
Інформація для батьків  Запис дітей з електронної черги в дошкільний заклад буде проводитись 10.08.2020  з 13.00 до 14.00 на вході в дошкільний заклад. Для оформлення документів повинен бути один представник родини, без дитини, у захисній масці та мати з собою: - копію...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений