Музичне виховання в сім’ї

28.08.2013 10:52

        Навчаючи дитину музиці, батьки ставлять різні цілі та завдання. Це залежить від їх ставлення до музики та музичних професій. Однак основними завданнями музичного виховання дітей в сім’ї можна назвати ті ж, що і в дошкільному закладі, а саме:
• збагатити духовний світ дитини музичними враженнями, викликати інтерес до музики, передати традиції свого народу, сформувати основи музичної культури;
• розвивати музичні та творчі здібності в процесі різних видів діяльності (сприйняття, виконавство, творчість, музично – освітня діяльність);
• сприяти загальному розвитку дітей засобами музики.


        Музика володіє сильним психологічним впливом на людину. Вона впливає на стан нервової системи (заспокоює, розслаблює чи, навпаки, розбурхує, збуджує), викликає різні емоційні стани (від умиротворення, спокою та гармонії до занепокоєння, пригніченості або агресії). У зв’язку з цим важливо звернути увагу на те, яку музику слухаєте Ви та Ваші діти.
        Збудлива, гучна музика, що виражає агресивний настрій, позбавляє людину стану врівноваженості, спокою, а при певних умовах (наприклад, на рок-концертах), спонукає до руйнівних дій. Особливо протипоказана така музика гіперзбудливим дітям із слабким контролем, тому що вона підсилює прояви негативних властивостей у поведінці дитини.
       Спокійна музика, що викликає відчуття радості, спокою, любові, здатна гармонізувати емоційний стан як великого, так і маленького слухача, а також розвивати концентрацію уваги. Музику можна слухати перед сном, щоб допомогти дитині заспокоїтися та розслабитися. Коли дитина ляже у ліжко, увімкніть спокійну, тиху, мелодійну, м’яку музику та попросіть її закрити очі й уявити себе в лісі, на березі моря, в саду або в будь-якому іншому місці, яке викликає в неї позитивні емоції. Зверніть увагу дитини на те, як розслабляється та відпочиває кожна частина її тіла.

Пам’ятка для батьків по музичному вихованню

1. Прояв музичних здібностей говорить про необхідність починати музичний розвиток дитини в ранньому віці, а саме: приспівування колисанок, потішок і забавлянок.
2. Намагатися розвивати ритмічний слух грою на дитячих музичних інструментах (барабан, бубон, брязкальця).
3. Збагачувати досвід дитини відповідними танцювальними рухами: легкий біг, кружляння, погойдування, підскоки, прямий і боковий галоп тощо.
4. Не «приклеюйте» вашій дитині «ярлик» – немузичний.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Інформація для батьків щодо прийому дітей під час карантину

06.08.2020 14:54
Інформація для батьків  Запис дітей  в дошкільний заклад буде проводитись щопонеділка  з 13.00 до 14.00 за межами будівлі закладу (біля центрального входу). Для оформлення документів повинен бути один представник родини, без дитини, у захисній масці та мати з собою: -...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений