Музика в житі малюка

07.11.2019 10:24

Музика, як вид мистецтва повинна увійти в життя дитини як змога раніше. І батьки мають право запитати: невже не рано? На це питання можна відповісти так: ні не рано, а може трішечки пізно. Доказано, що ще до народження дитина сприймає не тільки голос матері, але і деякі звістки ззовні. Це говорить про те, що музика, музичне мистецтво ближче дитинці, ніж інші види мистецтва, тому що слуховий аналізатор дитини починає формуватися одним із перших.

Для дітей раннього віку інтонаційна виразність музики, близька до інтонації голоса людини і має велике значення. Вона гарно впливає на настрій дитини, визиває перш за все почуття задоволення. Постійні позитивні реакції на музику впливають на формування емоційної сфери дитини. Музичне сприйняття музики дитиною підвищує більшість процесів формування її організму та психіки. Різноманітні рухові реакції малюка, які визивають музичні звуки, говорять про прямий зв'язок музики з фізичним розвитком людини. Музичні здібності у дитини можуть виявляться дуже рано. Тільки ваша турбота до прилучення дитини до музики зможуть закласти дитині „ядро" музичності. Для цього наберіться терпіння. На першому етапі вам потрібно 3-5 хвилин.

Нагадую про те, що ваша задача вчити дитину уважно слухати музику, розвивати у неї співучі навички і вміння ритмічно рухатись під музику. Але більшість батьків такої освіти не мають і не обов'язково. Достатньо вміти чисто співати, правило інтонувати музичні мелодії, виразно виконувати танцювальні вправи. Не обов'язково повторювати репертуар, з яким дитину ознайомлюють у дитячому садку. Бульшість дітей не можуть відтворити ці музичні твори. І тому на домашніх музичних заняттях ви маєте можливість знайомити дітей з тими музичними творами, які відомі вам, але вони повинні бути зрозумілими дітям. Дитина емоційніше сприймає і голос, і рухи батьків, із задоволенням повторює їх. Якщо в заняті з дитиною ви будете використовувати і музичні інструменти (це можуть бути: бубон, барабан і трикутник) - це збагатить уяву дитини про звуки музики.

Всі батьки мріють розпізнати в своїй дитині хоча б маленький росточок майбутньої талановитої особи. Крім того, ви, мабуть, хотіли б бачити свою дитину доброю, чуйною, яка розуміє і цінує красу оточеного світу. Ці прекрасні людські почуття можуть бути виховані мистецтвом, якщо почати з самого раннього дитинства.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Інформація для батьків щодо прийому дітей під час карантину

06.08.2020 14:54
Інформація для батьків  Запис дітей з електронної черги в дошкільний заклад буде проводитись 10.08.2020  з 13.00 до 14.00 на вході в дошкільний заклад. Для оформлення документів повинен бути один представник родини, без дитини, у захисній масці та мати з собою: - копію...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений