На що слід звернути увагу під час вибору сонцезахисного засобу?

18.06.2018 11:42

Вік, на який розрахований. Для дітей раннього віку пошукайте в аптеках креми та лосьйони з написами: «З народження», «0+», «Для шкіри новонароджених» тощо. На жаль, більшість дитячих сонцезахисних засобів призначені для дітей віком від трьох років. На таких засобах є лише написи «Для дітей» або «Дитячий» без зазначення віку.

Обираючи сонцезахисний засіб для дитини віком від трьох років, зверніть увагу на сонцезахисні засоби для дорослих. На деяких із них можна знайти такі написи, як-от: «Сімейний», «Для всієї родини», «Для чутливої та дитячої шкіри» тощо. Вони свідчать про те, що такий засіб можна також використовувати для дітей віком понад три роки ,якщо не зазначено інше.

Термін придатності. Не купуйте протерміновані сонцезахисні засоби або такі, термін придатності яких спливає. Вони вже неефективні й можуть спричинити почервоніння та свербіння шкіри. Окрім того, не використовуйте залишки сонцезахисний засобів. Пам'ятайте, після відкривання флакону сонцезахисні засоби зберігають у холодильнику лише протягом півроку.

Водостійкість. Обирайте водостійкі сонцезахисні засоби. Адже ультрафіолетове випромінювання проникає й у воду. Водостійкі сонцезахисні засоби захищають шкіру дитини як у морській, так і у прісній воді, а деякі навіть здатні витривати  кілька купань. Окрім того, водостійкі сонцезахисні засоби стануть у пригоді  й під час активних ігор, коли дитина сильно пітніє. Звичайний сонцезахисний засіб за таких умов змивається потом, а водостійкі захищатиме шкіру дитини.

Відповідність фото типу шкіри. Обов'язково врахуйте фото тип шкіри дитини. Що світліша шкіра, то нижчий її природний захист від ультрафіолетового випромінювання. Тож дітям зі світлою шкірою потрібні сонцезахисні засоби з вищим ступенем захисту, ніж зі смаглявою.

Місцевість, де застосовуватиметься. Для захисту від ультрафіолетового випромінювання під час короткотривалої прогулянки обирайте сонцезахисний засіб із SPF 15-25, під час пікніку у лісі – із SPF 30-50, для подорожі на курорт зі спекотним кліматом – із SPF 50+, адже сонячна активність там набагато вища, ніж у звичайній для дитини кліматичній зоні.

Реакція шкіри. Перш ніж використовувати сонцезахисний засіб, протестуйте його на шкірі дитини, аби впевнитися, що він не зумовить в неї алергійних реакцій. Для цього нанесіть невелику кількість засобу за вухом, на ліктьовий або колінний згини та зачекайте 15-20 хв. Якщо протягом цього часу на шкірі не виникло почервоніння або висипання, а дитина не скаржиться на закладеність носа та свербіння шкіри, то засіб можна використовувати. Якщо ж ви помітили зміни на шкірі дитини, змийте сонцезахисний засіб водою з милом та дайте їй антигістамінний засіб, дотримуючись інструкції для медичного застосування.

Використано матеріали журналу "Медична сестра дошкільного закладу" № 5/2017

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Інформація для батьків щодо прийому дітей під час карантину

06.08.2020 14:54
Інформація для батьків  Запис дітей з електронної черги в дошкільний заклад буде проводитись 10.08.2020  з 13.00 до 14.00 на вході в дошкільний заклад. Для оформлення документів повинен бути один представник родини, без дитини, у захисній масці та мати з собою: - копію...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений