На старті фізичного розвитку

02.02.2015 11:12

Повноцінність життя дитини залежить від стану її здоров'я та рівня фізичного розвитку. Тож наше головне завдання — виховувати дітей здоровими, з перших місяців життя забезпечувати належні умови для їхнього особистісного становлення.

Якщо малюк здоровий, фізично розвинений і має певний руховий досвід, у нього більше можливостей розвиватися всебічно, він легше адаптується до природних і соціальних умов зовнішнього середовища.

Дитина може максимально реалізувати можливості свого віку, власного організму за умови власної активності, а також створення батьками й педагогами умов для її повноцінного, активного, щасливого зростання. Комфортність життя, ефективність та гармонійність розвитку маля і залежить від того, наскільки дорослий розуміє мудру природу дитячих потреб.

Запорукою виховання щасливої повноцінної особистості є усвідомлення дорослими, що від моменту свого народження кожна дитина унікальна й має притаманні лише їй потенційні можливості й темпи зростання.

Якщо вдома є можливість створити фізкультурний куточок, то це великий плюс для здоров'я вашої дитини.

 

Поради і рекомендації

щодо виконання вправ на гімнастичних приладах

1. Гімнастичні прилади слід розмістити в зручному місці.

2. Батьки та вихователі повинні добре знати техніку виконання вправ на гімнастичних приладах.

3. Діти засвоюють вправи залежно від фізичної підготовки. Розпочинати навчання краще з трирічного віку.

4. Початкове навчання повинно бути тільки індивідуальним.

5. Під час виконання вправ дорослий обов'язково повинен забезпечувати страховку.

6. Під гімнастичними приладами обов'язково повинні лежати мати або матраци.

7. Гімнастичні прилади використовуються під час гімнастики пробудження, роботи гуртка ЛФК, для самостійної рухової діяльності.

 

Гімнастична стінка — основний спортивний прилад для дітей дошкільного віку. Саме з неї потрібно починати вчити дітей лазити, підтягуватися, розтягуватися, прогинатися. При захвачуванні рейок руками (чотири пальці зверху й великий знизу) потрібно уникати помилок, оскільки це може призвести до небажаних наслідків (рука може зіслизнути з рейки).

Мотузяна драбина. Лазіння по гімнастичній стінці і по мотузяній драбині здійснюється у два способи: різнойменним і однойменним. Використовується: приставний і перемінний крок. При спусканні потрібно стежити, щоб руки не ковзались по канату, а робили перехват то однією, то іншою рукою. Лише після вивчення вправ на гімнастичній стінці та мотузяній драбині можна переходити до виконання вправ на канаті.

Вправи на кільцях. Спочатку потрібно ознайомити дітей із найпростішою вправою на підтягування, навчити їх захвачувати кільця руками (чотири пальці зверху й великий знизу). Лише після цього можна виконувати вправи. Страховка полягає в підтримці дорослим дитини зі спини за руки. Вона обов'язкова, поки дитина не навчиться впевнено виконувати всі вправи. Висота кілець від підлоги може варіюватися залежно від зросту та віку дітей (щоб дитина, ставши навшпиньки, змогла дотягнутись до кільця й захватити його). Щоб рукам не було слизько, кільця слід обсипати тальком або крейдою.

Турнік. Спочатку слід ознайомити дітей із тим, як захвачувати перекладину (чотири пальці зверху й великий знизу). Потрібно звертати велику увагу на руки — вони виконують провідну роль під час руху тулуба. Особливу увагу приділяти техніці та силі захвату, а також не дозволяти звільняти руки від захвату аж до закінчення виконання вправ. Підтримка й страховка здійснюються зі спини. Залежно від рухів можна підтримувати дитину під руками, за пояс, за ноги або руки. Страховка необхідна навіть тоді, якщо дитина навчиться впевнено виконувати всі вправи самостійно.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений