Пам’ятка «Батькам про кір»

21.11.2019 11:50

Велика поширеність кору пояснюється тим, що людський організм дуже сприйнятливий до цього захворювання. При контакті з хворим на кір може заразитися кожен, хто не перехво­рів раніше, незалежно від віку. Але, як правило, майже всі переносять кір у дитинстві, і тому його вважають хворобою дитячого віку. На кір людина хворіє один раз в житті. Повтор­ні випадки захворювання трапляються дуже рідко.

Кір — хвороба, небезпечна для малих дітей

Дитина перших років життя переносить кір важ­че, ніж діти старшого віку. Ускладнення при кору — запалення легень, за­палення шийних залоз, вух та інші — у дітей перших років життя бувають частіше, тому їх слід уберігати від захворювання на кір.

Як дитина заражається кором

Джерелом поширення кору є хвора дитина. При розмові, кашлі, чханні збудники кору з носоглотки хворого попадають у навколишнє повітря, розсіюються в ньому. Здорова дитина, вдихаючи таке по­вітря, заражається. Це може статися не тільки у кімнаті хворого, а й у сусідній кімнаті чи коридорі, що пояснюється швидким поширенням збудників хвороби. Дитина, хвора на кір, виділяє збудників хворо­би в навколишнє середовище ще за 3—4 дні до появи перших ознак захворювання (висип) та про­тягом всього періоду його, тобто всього 8—9 днів.

Перші ознаки захворювання

Кір починається звичайно з появи нежиттю та кашлю. До цього приєднується запалення слизової обо­лонки очей, що викликає світлобоязнь. Повіки, ніс, верхня губа припухають, і обличчя дитини набуває характерного для кору вигляду. Температура підвищується (але може залишитися і нормальною). На 4-5-й день від початку хвороби з'являється крупноплямистий висип. У цей період кашель та нежить посилюються, сильніше прояв­ляється світлобоязнь, температура підвищується, загальний стан дитини погіршується.

Як запобігти захворюванню на кір

Насамперед треба по можливості оберігати ди­тину від зустрічі з хворим на кір. Якщо дитина все ж була в стосунках з хворим, батьки повинні обов'язково звернутися до лікаря для того, щоб дитині зробити щеплення проти кору гамма-глобуліном, який містить в собі так звані антитіла, що мають здатність захищати організм дитини від цілого ряду заразних дитячих захворювань і в тому числі від кору. Таке щеплення може уберегти дитину від захворювання або значно по­легшити перебіг кору, якщо все-таки вона захворіє. Щеплення діє протягом одного місяця. Якщо .після цього строку дитина знову була в стосунках з хворим на кір, щеплення слід повторити. Кір у дітей, яким зроблено щеплення, здебільшо­го не дає ускладнень, які становлять найбільшу небезпеку для здоров'я. Батьки повинні знати, що щеплення гамма-гло­буліном дає добрі наслідки у тому разі, якщо він введений не пізніше 3-4-го дня з моменту появи висипу у хворої дитини (6—7-й день після зустрічі з хворим).

Про захворювання дитини слід обов'язково спо­вістити той заклад, який вона відвідувала. Це дасть змогу виявити дітей, що були з нею в контакті та зробити своєчасно щеплення тим, хто не хворів на кір. 

Важливе значення в боротьбі з поширенням кору має своєчасне виявлення ознак нездужання у ди­тини. Вчасно помітивши перші ознаки захворюван­ня, можна уберегти здорових дітей від контакту з хворим, дітям же, що були в стосунках з ним, зро­бити щеплення.

Батьки! Своєчасно повідомляйте лікаря про контакт вашої дитини з хворим на кір. Вчасно введе­ний гамма-глобулін може захистити дитину від тяж­кої форми кору, від ускладнень.

Догляд за дитиною, хворою на кір

Дитина, хвора на кір, потребує дбайливого дог­ляду. Від нього здебільшого залежить сприятливий перебіг хвороби та видужання дитини.

Збудник кору дуже швидко гине під дією світла та повітря, тому приміщення, в якому знаходиться хвора дитина, досить піддати вологому прибиранню та ретельному провітрюванню протягом півгодини, щоб збудник хвороби загинув. Чим чистіше повітря в кімнаті, де лежить хво­рий, чим більше в ній світла, тим менша небезпека появи ускладнень, особливо запалення легень. Щоб світло не подразнювало запалених очей хворого, ліжко треба ставити узголів'ям до світла.

Велику увагу треба приділяти догляду за шкі­рою, очима та порожниною рота хворого.

Їжа хворої дитини повинна бути різноманітною, багатою вітамінами, їй потрібно давати більше, ніж звичайно, фруктів, овочів та соків.

Хвора дитина повинна знаходитися під наглядом лікаря. Усі його поради треба ретельно виконувати. Якщо лікар вважає, що дитину необхідно поміс­тити в лікарню, то батькам слід погодитися, особли­во коли йдеться про дітей перших років життя.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Інформація для батьків щодо прийому дітей під час карантину

06.08.2020 14:54
Інформація для батьків  Запис дітей з електронної черги в дошкільний заклад буде проводитись 10.08.2020  з 13.00 до 14.00 на вході в дошкільний заклад. Для оформлення документів повинен бути один представник родини, без дитини, у захисній масці та мати з собою: - копію...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений