Пам'ятка для батьків щодо підготовки дитини до щеплення

07.09.2016 14:26

Аби вакцинація дошкільника пройшла ефективно, його необхідно підготува­ти. Пропонуємо декілька простих правил, дотримання яких допоможе уникнути ускладнень.

Стежте за графіком щеплень своєї дитини. У дошкільному навчальному закладі повідомляють про проведення щеплення завчасно, це дає вам змогу належно під­готувати дитину до процедури. Окрім того, в разі непередбачених ситуацій, при­пустімо, дитина травмувалася і є небезпека захворювання на правець, ви знатим­ете, чи отримала дитина профілактичне щеплення проти цієї недуги.

Звертайте увагу на реакцію організму дитини на продукти, ліки тощо. Ін­формація про можливі реакції дитини на процедури, вживання певних продуктів харчування, прийняття ліків тощо буде надзвичайно корисною для визначення протипоказань до щеплень, ефективної схеми вакцинації, рекомендацій щодо хар­чування, вибору препаратів тощо.

Здайте аналізи дитини. Запорукою правильності висновку лікаря про дозвіл на проведення чи відвід від вакцинації є результати лабораторного дослідження. Аналіз сечі дитини сприятиме якісному оцінюванню її стану здоров'я. Аналіз крові рекомендований, однак для дітей, які часто хворіють або мають обтяжений анамнез, аналіз крові є обов'язковим.

Поінформуйте лікаря про всі особливості та проблеми здоров'я дитини. Необ­хідно розповісти лікарю, як дитина переносила попередні щеплення, чи не було раніше судом, виражених алергічних реакцій, хронічних захворювань. Не буде зай­вим повідомити медичного працівника не лише про те, як дитина почувалася дня­ми, де перебувала, а й про ваші спільні з дитиною плани на найближче майбутнє.

Не погоджуйтеся на вакцинацію дитини, якщо:

  • найближчим часом ви збираєтеся з ним у далеку подорож;
  • у період епідемії грипу, окрім вакцинації проти грипу;
  • під час прорізування зубів;
  • безпосередньо перед вступом до дошкільного навчального закладу чи початком занять у школі.

Зверніться до лікарів-спеціалістів, якщо дитина хворіє. Тяжкі захворювання дошкільника не є приводом для повної відмови від вакцинації. За неврологічних захворювань питання про проведення профілактичних щеплень вирішує невро­лог. У разі алергічного захворювання — алерголог. Зверніться до відповідного лікаря-спеціаліста, який надалі співпрацюватиме з педіатром з питань вакцинації.Залежно від захворювання лікарі відкоригують графік проведення щеплень дити­ні та рекомендують найбільш безпечні для вашої дитини вакцини.

Дізнайтеся, який час найсприятливіший для вакцинації вашої дитини. Ще­плення рекомендовано проводити після клінічного і лабораторного обстеження дитини, найліпше в теплу пору року за низького рівня захворюваності на респіра­торі інфекції — влітку або протягом вересня-жовтня. До того ж процедуру ліпше проводити на початку тижня і в першій половині дня для забезпечення медичного спостереження за дитиною після вакцинації.

Не вводьте у раціон дитини нові продукти. Намагайтеся не вводити нові для дитини продукти харчування за декілька днів до щеплення. Перед проведен­ням вакцинації не слід давати дитині продукти, які можуть спричинити алергію, адже в цьому разі складно буде визначити, що саме призвело до алергічної реакції.

Контролюйте об'єм харчування. Дитина переносить щеплення легше, якщо її шлу­нок не перевантажений. За день до щеплення, у день проведення процедури і на­ступного дня після вакцинації намагайтеся не перегодовувати дитину, подавайте їжу, що легко засвоюється. У день щеплення не годуйте дитину мінімум за годину до процедури та 2-3 години після вакцинації.

Скасуйте прийом вітаміну D. Якщо за призначенням лікаря дошкільник приймає пре­парати вітаміну D, то за 2-3 дні до запланованого щеплення їх прийом слід припинити, а відновити можна не раніше ніж через 5 діб. Вітамін D регулює обмін кальцію в орга­нізмі, а порушення обміну кальцію може спричинити алергічну реакцію.

Перевірте роботу шлунково-кишкового тракту дошкільника. Якщо впродовж доби перед щепленням у дитини не було випорожнення, робити щеплення не ба­жано.

Виміряйте температуру тіла дошкільника. Температура тіла дитини тривалий час до вакцинації і безпосередньо в день її проведення має бути нормальною або триматися у звичайному для дошкільника діапазоні, без різких амплітуд. Нормаль­на температура тіла дитини +36,6 °С, проте у дітей віком до трьох років може бути вищою через інтенсивність теплообміну дитячого організму.

Спостерігайте за самопочуттям дитини. На момент вакцинації дитина має бути здоровою. Навіть якщо температура тіла дитини нормальна, але є слабкі симптоми захворювання (кашель, нежить, млявість) або в попередні 1-2 дні була небезпека інфікування (контакт із хворими, відвідування поліклініки), то щеплення робити не можна. Порадьтеся з педіатром щодо відтермінування проведення процедури.

Проконсультуйтеся з лікарем. Перед кожною вакцинацією дитину має оглянути лі­кар, який вирішує, чи можна робити щеплення саме сьогодні. У разі відводу від вак­цинації потурбуйтеся про можливість її проведення у визначений для кожної вакци­ни термін, адже вироблення імунної відповіді на щеплення має відбуватися своєчасно.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений