Правильне харчування для дітей – основа дитячого здоров'я

11.03.2014 15:26

        Неодмінною основою здоров'я дитини, незалежно від її віку, є повноцінне харчування. Багато батьків недооцінюють вплив правильного харчування для дітей. З давніх часів помилкова думка, що дитина обов'язково повинна багато їсти.

        Харчування дітей має бути збалансованим, тому що саме в ранньому віці формується здоров'я маленької людини. Дитина будь-якого віку не буде їсти дорослу їжу, дитяча їжа повинна бути якісною, свіжоприготованою, містити достатню кількість корисних речовин, вітамінів, необхідних для її нормального розвитку і зростання. Необхідно виключити з раціону харчування продукти, які важко перетравлюються шлунком дитини.

        Правильне харчування для дітей, особливо дошкільного віку, є основою швидкого зростання, міцного здоров'я.

        Дітям необхідно обов'язково включати в раціон харчування м'ясо птиці, воно надзвичайно швидко засвоюється, перетравлюється. Але неможливо будувати основне дитяче меню виключно на пташиному м'ясі. Різноманітність - основа дитячого харчування. У яловичині, свинині нежирній значно більше необхідного для зростаючого організму дитини заліза, ніж у курячому м'ясі. Звичайно, неможливо вважати адекватною заміною м'ясу дорогу ковбасу чи сосиски.

        Приблизно з двох років дитина повинна двічі на тиждень вживати в їжу морську рибу, яка вважається незмінним джерелом ненасичених жирних кислот, йоду, вітамінів, мінералів. Включення в дитяче меню рибних страв благотворно позначається на підвищенні імунітету, також поліпшує інтелектуальні здібності дитини.

        Правильне харчування для дітей обов'язково має включати в себе каші. Найбільш корисними для дитини є гречана, рисова, вівсяна каші. Не варто захоплюватися манною кашею, вона малоефективна по вітамінному складу.

        Неодмінно дитина повинна вживати в їжу хлібобулочні вироби. Абсолютна більшість малюків обожнюють бублики, батони, солодкі булочки. Вкрай необхідний для дитини житній хліб, що містить виключно багато незамінної амінокислоти лізину. Можна запропонувати дитині дивно смачний і корисний житній хліб з молоком.

        При відсутності алергічних реакцій дитина повинна пити молоко, вживати в їжу кисломолочні продукти: сир, йогурт, кефір, сметану, кисле молоко. Для більшої користі, поліпшення смакових якостей, додавайте в кисломолочні продукти фрукти. У зимовий період заміною свіжим фруктам стануть заморожені.

        Правильне харчування включає вживання овочів. Цибулю дитині можна додавати в їжу при досягненні однорічного віку. Вона чудово захищає дитячий організм від всіляких інфекцій, містить речовини, які надають протизапальні властивості. Цибулю називають своєрідним антибіотиком природного походження. Можна дитині вживати буряк, цей овоч сприяє профілактиці анемії, збільшує кількість червоних кров'яних тілець.  Часник можна давати дітям тільки після досягнення трирічного віку.

        Необхідним компонентом правильного харчування для дітей вважається морква, цей унікальний овоч - просто джерело бета-каротину. Тільки не варто надмірно захоплюватися морквиною при складанні дитячого меню, обов'язково дотримуйтесь покладену норму. Корисна для здоров'я дитини і капуста звичайна білокачанна.

        Обов'язково потрібно відзначити продукти, які шкідливі для нормальної життєдіяльності дитячого організму. Виключіть з раціону харчування газовані напої або зведіть вживання їх до мінімуму. Дитині шкідливі будь-які чіпси, краще приготуйте для неї смажену картоплю. Дитяче меню виключає дієти. Правильне харчування забезпечить здоров'я дитини.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений