Психологічна служба ДНЗ №24 «Оленка»

13.10.2014 11:23

        Психологічна служба ДНЗ №24 «Оленка» представлена практичним психологом, спеціалістом І категорії Титаренко Надією Олександрівною.

        Основною функцією практичного психолога в ДНЗ є сприяння фізичному та психічному здоров’ю дітей, створення умов, сприятливих для емоційного благополуччя, вільного та ефективного розвитку кожної дитини.

        Мета роботи практичного психолога – зробити життя дитини в умовах ДНЗ зручним, комфортним, перш за все з точки зору дитячої психіки, загальних та індивідуальних особливостей її розвитку. Психолог виявляє приховані причини деяких дитячих невдач, вчинків, порушення розвитку психічних процесів, емоційної сфери і особливостей поведінки.

        Для вирішення поставлених завдань, психолог планує свою роботу за кількома напрямами:

  1. Консультації. Вони бувають двох видів: ті, які планує сам психолог, і за «запитом батьків». Перші – психолог проводить протягом року за темами, які, на його думку, актуальні для дитячого садка, вікової групи та контингенту батьків. Консультації «за запитом» - будь-які проблеми, які хвилюють близьких малюка. Ви можете і повинні звертатися до психолога, коли Вам здається, що з дитиною «щось не так».
  2. Діагностика. Існує планова діагностика: вивчення особливостей проходження адаптації дитини до умов ДНЗ чи нової групи, сформованість психологічної готовності до школи, відносини у дитячому колективі тощо. Крім планової діагностики проводяться і «ситуативні» дослідження. Наприклад, затягнувся процес адаптації, з’явилися у дитини страхи, з допомогою спеціальних тестів і методик виявляється причина.
  3. Розвивальна та корекційно-розвивальна робота. Діти всі різні. Одна дитина розвивається швидше, інша повільніше. Психічні процеси теж формуються стрибкоподібно. І часом буває, що розвиток якоїсь психічної функції потрібно трохи підштовхнути, щоб налагодилося нормальне засвоєння знань або поведінка. З цією метою планується і проводиться з дитиною розвивальна чи корекційно-розвивальна робота.

        Не потрібно лякатися, якщо практичний психолог призначає Вам зустріч для бесіди про Вашу дитину. Запрошуючи Вас, він хоче поділитися інформацією про психічний і емоційний стан Вашого малюка.

        Батьки і самі можуть прийти на прийом до психолога, якщо їх цікавить:

  • Адаптація дитини до дитячого садка.
  • Рівень розвитку психічних процесів.
  • Емоційний стан малюка.
  • Рівень його тривожності або агресії тощо.

        Якщо у Вас з’явилася проблема, практичний психолог постарається допомогти виявити причини її виникнення, надасть рекомендації, дотримання яких допоможе скорегувати небажані прояви в поведінці Вашого малюка.

        Праця практичного психолога, як правило, не очевидна батькам, але дитині він, повірте, необхідний!

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений