Рекомендації для батьків "Профілактика закачування дитини у транспорті"

12.05.2017 15:59

Вплив навіть незначних подразників на вестибулярний апарат дитини може призводити до її закачування. Основними симптомами закачування є відчуття дискомфорту, загальне нездужання, підвищене потовиділення, запаморочення, інтенсивне слиновиділення, нудота, блювання.

Тож поїздку будь-яким транспортним засобом варто спланувати так, щоб вона не завдала дитині неприємних відчуттів.

  • Перед поїздкою не перегодовуйте дитину. Найліпше дати їй нежирну їжу з високим умістом вуглеводів за 1,5-2 години до поїздки.
  • Плануйте поїздку так, щоб уникнути впливу чинників, які викликають закачування. Оберіть маршрут рівнинною місцевістю, без різких перепадів рельєфу чи поворотів. Вирушайте в дорогу в той час, коли дитина зазвичай уже готується до сну.
  • Намагайтеся посадити дитину в транспорті максимально зручно. У літаку найліпшими є місця між крилами, ближче до проходу; на кораблі — каюти, розташовані приблизно посередині корабля й подалі від камбуза.
  • Посадіть дитину обличчям уперед за напрямком руху транспортного засобу і попросіть дивитися вперед, не визирати в бічне вікно чи ілюмінатор.
  • Стежте за температурою повітря всередині транспортного засобу. За підвищення температури симптоми закачування посилюються, тому не вдягайте дитину занадто тепло.
  • Регулюйте вентиляцію у транспортному засобі. Визначте, яке повітря сприятливіше для дитини — з кондиціонера чи відчиненого вікна.
  • Якщо дитину, попри всі вжиті заходи, усе-таки закачує, то влаштуйте її зручно в положенні напівсидячи. Голову нахиліть назад на спинку крісла, а ліпше — на підголівник дитячого дорожнього крісла.
  • Попросіть дитину заплющити очі або дивитися на стелю чи небо, якщо її нудить. Дайте послухати улюблену музику — це відволіче її від неприємних відчуттів.
  • Запропонуйте випити охолодженої кип'яченої води, смоктати кислі чи м'ятні льодяники, якщо дитині стало зле.
  • Давати дитині медичні препарати в разі закачування можна лише за призначенням лікаря.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Новорічні свята

18.12.2017 14:10
Шановні батьки! Запрошуємо Вас на Новорічні свята, які відбудуться: Дата Час Група 22.12.2017 09:40 «Сонечко» (перша молодша) «Бал ялинкових прикрас» 26.12.2017 16:30 «Калинка»...

—————

Обережно: сказ!

03.11.2017 14:24
На виконання протокольного доручення від 01.11.2017  № 7 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській міській раді управління освіти і науки доводить до Вашого відома, що у зв’язку з виявленням собаки, хворої на сказ, введено карантинні обмеження в межах вулиці...

—————


счетчик посещений