Режим дня вдома

01.08.2013 15:54

 

Якщо дитина відвідує дитячий садочок, її домашній режим у вихідні та святкові дні повинен відповідати режиму дошкільного закладу. Встановлений розпорядок дня не слід порушувати без серйозної причини. Його потрібно по можливості зберігати та при зміні умов життя дитини (наприклад, якщо батьки відправляють його на деякий час до родичів або здійснюють з ним тривалу поїздку). У певних випадках допустимі відступи від режиму в межах 30 хв., але не більш.

 Чіткість виконання режиму дня багато в чому залежить від того, як сам малюк регулює свою поведінку на основі вироблених звичок і навичок самообслуговування. Досвід показує, що неухильне дотримання встановленого розпорядку день за днем поступово виробляє активне прагнення дитини виконувати режим самостійно, без підказки дорослих, без примушення, а це сприяє формуванню таких важливих якостей поведінки, як організованість і самодисципліна, відчуття часу, уміння економити його.

 

                    Харчування дошкільника

 Щоб задовольнити потребу, дитині на добу необхідно отримувати з продуктами харчування 65 — 70 г білків, стільки ж жирів і 260 г вуглеводів. Білки та жири тваринного походження повинні складати відповідно не менше 65 і 85 % загальної кількості отриманих поживних речовин. Нервова система, що посилено розвивається, також вимагає достатньої кількості вітамінів і мікроелементів.

 Тому раціональне харчування дошкільників - це, перш за все, збалансоване співвідношення поживних речовин, при якому головною є не кількість, а калорійність блюд, їх різноманітність і привабливий зовнішній вигляд.

 Основними джерелами мінеральних солей кальцію, фосфору, міді, магнію, заліза є молоко та молочні продукти, хліб, крупи, яєчний жовток, печінка, пісна яловичина, картопля, капуста, салат, яблука, горох, соя.

 Поповнити запас вітамінів можна не тільки за допомогою овочів, фруктів і ягід, але і настою шипшини, дріжджових напоїв або, же полівітамінних препаратів.

 Більшість дошкільників відвідують дошкільні заклади, де отримують чотири рази на день необхідне за віком харчування. Домашній раціон такої організованої дитини повинен доповнювати, а не замінювати раціон дитячого садочка. З цією метою в кожній групі вихователі вивішують щоденне меню, щоб батьки могли з ним ознайомитися. Тому, забираючи дитину, додому, не забудьте прочитати його та намагайтеся дати малюкові вдома саме ті продукти та блюда, які він недоотримав удень.

Уранці перед відправленням дитини в дитячий садок не годуйте її, оскільки вона потім погано снідатиме в групі. Якщо вам доводиться відводити малюка дуже рано, напоїть кефіром або дайте яблуко. У вихідні та святкові дні прагніть дотримуватися меню дитячого садка.

Розпорядок життя дитини

 Дуже важливий загальний розпорядок життя. На жаль, у багатьох сім'ях, особливо молодих, нехтують режимом, а це неминуче йде на шкоду дитині.

Діти, що відвідують дошкільний заклад, найчастіше захворюють після вихідних і святкових днів. І трапляється це тому, що удома дитині не забезпечений режим, до якого вона звикла, на який настроїлася в дитячому садку: увечері укладають спати пізніше, відміняють денний сон, прогулянку замінюють іграми у будинку, дозволяють скільки завгодно дивитися телепередачі, перегодовують солодощами. Все це негативно позначається на дитячому організмі, який ще не окріп, розладнує функції всіх органів і систем, неминуче ослабляючи тим самим і захисні механізми.

 Домашній режим дитини повинен бути продовженням режиму дитячого садка, а якщо в дитячий садок малюк не ходить, то дома йому необхідний відповідний віку та чітко дотримуваний розпорядок дня. Без цього важко чекати успіху від загартування.

 На вихідні дні прагніть не залишати домашнє завдання — це час тільки для відпочинку. Вставати в ці дні можна на 2 години пізніше, і лягати на 1 годину пізніше. Окрім одного - заняття в спортивній секції. Для дитини решта всіх занять повинна залишитися на будні.

 У вихідні, як і в будні, не слід дивитися телевізор більше 40 хв., в крайньому випадку 60 хв. Ритмічна світлова стимуляція, що поступає з екрану телевізора, несприятливо діє на мозок дитини, дезорганізовуватиме її діяльність. У цих 40–60 хвилин також входить і час для комп'ютерних ігор.

 У вихідні дні слід більше проводити час на повітрі. Особливо сприятливі як у фізичному, так і в психологічному плані прогулянки всією сім'єю.

 У вихідні дитина повинна нагулятися, виспатися, одним словом — відпочити. Тоді на початок нового робочого тижня дитина буде готова повноцінно вчитися далі.

 Дотримуючись таких простих правил, ви та ваш малюк не втрачатимете прекрасні хвилини часу, із задоволенням використовуючи їх, щоб побути разом, погуляти, пограти. Ви подружитеся з гарним настроєм і самопочуттям, а втомі та млявості доведеться відступити.

 Режим з віком міняється. Пропонований віковий режим можна змінити, але послідовність режимних моментів потрібно суворо дотримувати.

 У старшому дошкільному віці діти вже більш самостійні та це дозволяє їм вивільнити більше часу для гри та творчої діяльності. Дуже важливо, щоб домашній режим співпадав з режимом дошкільної установи.

Для дітей дошкільного віку (3-7 років) рекомендується наступний режим дня: максимальна тривалість безперервного неспання – 5,5-6,0 годин, сон – 12,5 годин (2-2,5 години денний сон), годувати потрібно 4 рази на день з інтервалом 3,5-4 години.

ВДОМА (в суботу, неділю)

8.00-8.30        Підйом, ранковий туалет, гімнастика разом з батьками

8.30-9.00        Ігри, підготовка до сніданку

9.00-9.30        Сніданок

9.30-10.30       Ігри, читання, малювання

10.30-12.30     Підготовка до прогулянки, прогулянка, повернення з прогулянки

12.30-13.00     Ігри, підготовка до обіду, обід

13.00-15.00     Підготовка до сну, сон

15.00-15.30     Підйом, оздоровчі процедури

15.30-16.00     Полуденок

16.00-17.00     Ігри, самостійні заняття

17.00-19.00     Підготовка до прогулянки, прогулянка, повернення з прогулянки

19.00-19.30     Вечеря

19.30-20.00    Спокійні ігри з рідними, слухання казки, перегляд дитячих передач, гігієнічні процедури

20.00-8.00      Укладання, колискова мами, нічний сон

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Інформація для батьків щодо прийому дітей під час карантину

06.08.2020 14:54
Інформація для батьків  Запис дітей з електронної черги в дошкільний заклад буде проводитись 10.08.2020  з 13.00 до 14.00 на вході в дошкільний заклад. Для оформлення документів повинен бути один представник родини, без дитини, у захисній масці та мати з собою: - копію...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений