Що не можна забороняти дитині

17.10.2018 13:10

ГаласуватиБагато заборон з боку батьків заважає, а то й шкодить розвитку дитини. Наприклад, заборона робити будь-що без нагляду батьків позбавляє дитину цінності самостійних відкриттів.Обмеження творчої активностівитісняє ці імпульси в несвідому сферу.А наполеглива вимога поділитися іграшкою, яку дитина сприймає як частину себе, - взагалі не припустима.У пам'ятці - основні невиправдані батьківські заборони

Що не можна забороняти дитині

Запитувати 

Дитина росте й пізнає світ, і природно, що в неї виникає багато запитань.  Батьки, які втомилися після роботи, не завжди мають час і сили спілкуватися з дитиною. Але час, який вони проводять разом із нею, коли відповідають на її запитання, читають і грають, дає змогу не лише розвинути дитину, а й налагодити взаємини з нею.

Плакати

Усе, що відбувається в житті дитини, вона переживає емоційніше, ніж дорослі. Коли дитина чимось засмучена - це нормально. Батьки не мають забороняти дитині плакати й соромити  її за це. Натомість дорослим слід допомогти розібратися в ситуації, з'ясувати причини плачу і знайти шляхи, щоб розв'язатипроблему.

Розпоряджатися власними речами

Дитина має повне право розпоряджатися власними речами на свій розсуд, як і дорослі. Не варто соромити її за жадібність і дорікати: "Он усі сміються з тебе, яка ти жадібна!". Для дитини поділитися ігаршкою - самій поділитися іграшкою. Маленкі діти сприймають іграшку як власне продовження, тож і відділити її від себе не можуть.

Говорити "Ні"

Дитина - не підлеглий, а повноправний член сім'ї . Забороняти їй відмовляти дорослим -  порушувати її особисті права й наражати на небезпеку. Батьки мають знайти спосіб домовитися з дитиною або пояснити їй, чому потрібно робити те, чого вона не хоче.

Галасувати

Батьки мають дозволяти дитині наспівувати пісеньки й видавати різні звуки на вулиці. Нехай вона насолоджується дитинством.

Боятися

Дитина може злякатися лікаря, незнайомого родича чи іншої людини  - це природно. Батьки мають не соромити дитину за страх, а пояснити їй, чому не слід боятися. Також важливо підтримати дитину - взяти її за руку або обійняти, щоб вона відчувала, що батьки поруч. Аби підтримати дитину, не слід говорити: "Не бійся!", "Сміливіше!", "Ну чого ти зніяковів/застиг/зупинився?!". У такому разі дитина лише переконується, що їй є чого боятися. Найліпшапідтримка - "Нумо разом зайдемо/підійдемо". Також батьки мають пам'ятати, що дитина-дошкільник найактивніше здобуває досвід тоді, коли наслідує дії близьких. Тож батьки першими мають вітатися з незнайомою людиною, заходити до кабінету лікаря тощо.

Мати секрети

Що доросліша дитина, то більше особистого простору вона потребує. Батьки мають контролювати дитину, аби вона не втрапила в біду, й водночас поважати її особистий простір. Довіра дитини безцінна, тому не варто ризикувати її - розголошувати дитячі секрети або згодом читати особисті щоденники.

Злитися і заздрити

Дитина, як і дорослі, має право відчувати злість, заздрість тощо. Батькам слід пам'ятати про те, що сила волі у дитини ще не сформована, тому їй складно себе контролювати. дорослі не мають називати негативні відчуття та емоції дитини "поганими" й забороняти проявляти їх. Батьки мають навчити дитину проявляти негатичвні емоції в адекватний, прийнятний для соціуму спосіб.

Помилятися

Дитині властиво часто помилятися, але не варто її за це сварити. Будь-яка помилка - це досвід. Від того, як дорослі зреагують на помилку, залежить, стане вона для дитини позитивним життєвим уроком чи посіє страх помилитися знову.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений