Спортивні прогулянки: весело, цікаво і корисно

27.02.2015 09:44

Спорт і свіже повітря — таке поєднання є запорукою позитивного настрою і доброго самопочуття. Для малечі — це можливість задовольнити власні потреби в руховій активності й отримати заряд позитивної енергії на цілий день. Тож не викликає сумнівів доцільність використання спортивних прогулянок у педагогічному процесі. Про особливості організації і проведення цієї форми роботи з дітьми різних вікових груп читайте нижче.

Спорт на свіжому повітрі

Однією з дієвих форм роботи з фізичного виховання дошкільників є спортивна прогулянка, яку проводять на свіжому повітрі.

Визначальні завдання, які реалізуються під час спортивних прогулянок такі:

♦   організація активного спортивного відпочинку дітей;

♦   закріплення рухових навичок;

♦   розвиток фізичних та морально-вольових якостей малюків.

У порівнянні з фізкультурним заняттям, спортивна прогулянка як організована форма роботи має більший коефіцієнт рухової активності, що відкриває великі можливості для розвитку фізичних здібностей дітей.

Вимоги до проведення спортивної прогулянки 

(За Т.І.Дмитренко, Д. В. Хухлаєвою, Е. С. Вільчковським)

1.  Проведення в першій половині дня протягом року, не рідше одного разу на тиждень. Улітку — двічі-тричі на тиждень.

2.  Тривалість має відповідати часу, відведеному на прогулянку в режимі дня відповідної вікової групи.

3.  Наявність оптимальних умов — стадіону, спортивного майданчика або комплексу, майданчика атракціонів, басейну тощо (можливо і за межами території дошкільного закладу).

Елементи спорту важлива складова спортивної прогулянки

Досвід роботи довів, що діти дошкільного віку готові до активного засвоєння техніки виконання спортивних вправ. Однак впровадження елементів спорту в прогулянку буде успішним лише за умови, що діти вже мають необхідний руховий досвід, здобутий на заняттях з фізичного виховання, де вивчаються основні техніки виконання спортивних вправ, відповідно до вікових можливостей та пори року. Але ж на заняттях ця робота здійснюється фраг­ментарно.

У зв'язку з цим саме на прогулянці іграм з елементами спорту, спортивним вправам та розвагам необхідно приділяти більше уваги порівняно з іншими періодами дня. А тривалість їх проведення має бути довшою, ніж час, відведений для спостережень, праці та інших видів дитячої діяльності.

Спортивним вправам та іграм з елементами спорту за змістом єдиноборства варто за можливості надавати місце у різних проміжках дня (під час самостійної рухової та ігрової діяльності дітей, проведення фізкультурних пауз та ін.).

Орієнтовно ігри з елементами спорту та вправи спортивного характеру для дітей різних вікових груп можна розподілити на зимові та літні види.

Структура спортивної прогулянки

Спортивні прогулянки можуть бути кількох видів: тематичні (всі види діяльності сплямовані на розкриття певної теми), об'єднані одним спортивним інвентарем, присвячені якомусь виду спортивної гри.

У структурі спортивної прогулянки заходи спортивної та фізкультурно-оздоровчої спрямованості мають узгоджуватися з іншими видами дитячої діяльності.

Орієнтовні складові спортивної прогулянки

■       Організований перехід до місця проведення з виконанням низки загально-розвивальних рухових завдань, подоланням перешкод, посильних дітям певної вікової групи.

■       Спостереження за об'єктами довкілля.

■       Дидактичні ігри спортивної тематики.

■        Спортивні вправи, розваги, змагання, естафети, ігри з елементами спорту.

■       Самостійна діяльність дітей.

■       Повернення до дошкільного закладу.

На початку прогулянки не слід проводити спортивні розваги. Розпочати слід зі спостереження або дидактичної гри, оскільки при цьому легше зосередити дітей і зацікавити їх певним видом спорту. Тривати мотиваційний етап може від 5 до 15 хвилин. Після нього йде основна частина прогулянки з використанням заздалегідь продуманих спортивних вправ.

У процесі прогулянки спортивні розваги можна використовувати поінтервально. Спочатку організовуємо спортивні вправи з технічними ускладненнями, новими елементами у виконанні рухів, а потім робимо перерву, переключивши дітей на інші види діяльності. Після перерви пропонуємо малюкам добре знайомі розваги або ігри з елементами спорту.

Активність дітей під час прогулянки підвищується, якщо їх залучати до рухової діяльності підгрупами. Вихователь може охоплювати всіх вихованців одночасно або послідовно, залежно від віку дітей. Молодші дошкільнята потребують до себе більшої уваги, а старші — здатні самостійно виконувати знайомі вправи або брати на себе роль організатора розваг.

Насичуючи прогулянку різноманітними заходами, слід пам'ятати про періоди підвищення та спаду рухової активності малюків. Так, незалежно від змісту спортивної прогулянки, хвилин за 10-15 до її закінчення рухливість дітей бажано трохи обмежити. Це робиться для того, щоб запобігти перевтомі, забезпечити спокійний перехід до наступних режимних процесів (обіду, денного відпочинку).

Під час проведення спортивної прогулянки вихователь має дотримуватися вимог техніки безпеки та забезпечувати створення належних санітарно-гігієнічних та педагогічних умов: наявність спеціального місця для проведення, необхідного інвентарю та обладнання, зручного одягу, взуття для дітей. Якщо спортивну прогулянку організовують за межами території дитячого садка, треба з усією відповідальністю вивчити відповідність умов конкретної місцевості можливостям дітей дошкільного віку.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений