Теорія формування базових перинатальних матриць Станіслава Грофа

21.01.2014 15:52

        Станіслав Гроф - відомий вчений, який вивчає психологічний досвід людини під час її життя в материнській утробі та переживання процесу пологів.

        Відповідно до його теорії, перш ніж з'явитися на світ, людина проходить чотири етапи внутрішньоутробного розвитку, на кожному з яких формується певна енергетична програма — матриця. Якщо на якомусь з етапів відбулись негаразди - це накладає певний відбиток на енергетичну матрицю цього періоду. У звичайних умовах внутрішньо утробна пам'ять не нагадує про себе, але варто потрапити в екстремальну ситуацію, як вона «прокидається».

        Спробуйте відшукати можливі збої енергетичних програм у власної дитини або... у самих себе.

 

ТЕСТ ВИЗНАЧЕННЯ «ПРОГРАМНИХ ЗБОЇВ» ТА ШЛЯХИ ЇХНЬОЇ КОРЕКЦІЇ

Матриця № 1

        Закладається протягом всіх 9 місяців вагітності. Тепер розберемось з можливими «енергетичними збоями».

        Наприклад, мати палила, пила каву, захоплювалася солодощами, полюбляла азартні ігри тощо. Дуже імовірно, що дитина «успадкує» її звички. Можливо, замість преферансу вона порине у ті ж комп'ютерні ігри. Головне — передається звичка з головою занурюватися у позитивно забарвлений світ пристрастей. Тому порада для мами — усвідомлюйте, а ще краще — контролюйте власні пристрасті та бажання.

        Якщо мама була «зразково-показовою» вагітною — дитина може вирости добродушною, товариською і довірливою. Правда, є і зворотній бік медалі — вона буде погано розбиратися в людях, тому часто обманюватися і розчаровуватися. Дев'ять місяців райського існування запрограмували її на підвищені вимоги до життя. їй потрібне все найкраще і негайно. Щоб така дитина зрозуміла, що земля, на відміну від мам і бабусь, не завжди буде обертатися довкола неї, психологи радять якомога раніше привчати її до виконання домашніх обов'язків.

        Якщо майбутня мама сварилася з чоловіком, свекрухою або колегами — в характері дитини може з'явитися агресивність. Навколишній світ для такої дитини видається ворожим і страшним. Ось чому жертви сварок в дитинстві часто плачуть, мерзнуть і вимагають до себе підвищеної уваги. Подорослішавши, вони «наїжачуються». Хоча, якщо розібратися, ці колючки — лише спосіб самозахисту. Тепер здогадуєтесь, звідки беруться хулігани, скандальні сусіди і дратівливі дружини?

        Мати думала про аборт — а в результаті дитина одержує схильність до депресії. Для таких людей світ пофарбований лише в один колір — чорний. Вони замкнені, нетовариські і вічно крають собі серце знаменитим гамлетівським питанням. Нещодавно вчені провели дослідження і з'ясували: у всіх людей, чиї матері думали про переривання вагітності, хоч раз виникали думки про самогубство. Колись по телебаченню демонструвався жахливий фільм про аборт. Великим планом було показано, як зародок з жахом намагається увернутися від шкребка. Прилади вловили дивний звук, схожий на відчайдушний зойк. А тепер уявіть: думки про аборт діють на плід так само.

        Якщо мама побоювалась, що поява дитини позначиться на сімейному бюджеті — в неї може народитися маленький скупердяй. У дитинстві така дитина заощаджує на іграшках, а коли дорослішає — на подарунках.

Матриця № 2

        Закладає дитині програму в той момент, коли в матері вже почалися перейми, але родові шляхи ще не розкрилися.

        Якщо довгі болісні перейми наганяли на породіллю панічний страх — на землі стало одним песимістом більше. Уявіть: дитину і так стискає з усіх боків, так ще і рідна мати додає їй «кінську дозу» адреналіну.

        Якщо мама сприймала перейми як природний процес і думала про дитину — вона подарувала світові людину з задатками лідера й аналітичним складом розуму. Будьте певні, філософську фразу «Негативний результат — також результат» придумали саме такі люди. Вони навіть з негативної ситуації уміють витягати позитивний досвід і корисні уроки. З них виростають розумні політики, вчені й адвокати, їхні успіхи обумовлені не тільки вдалим розташуванням планет і вигідними знайомствами, але і правильною поведінкою мами під час пологів. Страх перед болем не перешкодив процесові, і дитина просто не встигла злякатися.

Матриця №З

        Ця програма «завантажується», коли дитина проходить по родових шляхах.

        Тривале здавлювання впливає на те, яким чином людина приймає важливі життєві рішення. Можливо, цей процес протікатиме не один день, зате рішення обов'язково буде зваженим і обміркованим. Існує версія, що коридор, що нібито бачать люди під час клінічної смерті — не що інше, як спогад про проходження родових шляхів. Світло наприкінці тунелю — пологове приміщення.

        Як довідатися, що в цій матриці відбулося програмування? Дуже просто. По-перше, дитина вперто відмовляється надягти светр або блузу, навіть супермодні, які щільно облягають тіло. По-друге, боїться замкнутого простору. А по-третє, відчуває страх темряви.

        Зневоднювання може призвести до того, що людина буде замкнутою і відлюдькуватою. Певний час нашим жінкам прискорювали пологи, ви­пускаючи навколоплідні води. З часом виросло ціле покоління дітей, що ненавидять «телячі ніжності». Вони не люблять, коли у важку хвилину їх гладять по голові — тобто лізуть в їхній особистий простір. Це не означає, що вони сердиті на весь світ. Просто коли хтось намагається їх приголубити у такий спосіб, вони відчувають майже фізичний біль. Коли маля йшло по родових шляхах «сухопуттям», крім тиску воно відчувало надмірне тертя. Звідси — схильність до шкірних захворювань і алергії. Наприклад, багато дітей, які народилися подібним чином, терпіти не можуть вовняні светри.

        Обвиття пуповиною під час пологів також може мати певні наслідки. Ви не змусите дитину надягти шарф. Нічого, крім стійкої відрази і сліз, цей «зашморг» не викликає. Крім того, що ваше маля, ймовірно, легко збуджується, в нього є ще одне слабке місце. Достатньо йому хоч трохи занервуватись — і воно починає задихатися. Часто лікарі виносять таким дітям помилковий вердикт — «астматичний бронхіт». Насправді з органами дихання в дитини все гаразд. Просто при емоційному перенавантаженні спрацьовує внутрішньоутробна пам'ять, і маленькій людині бракує повітря.

Матриця № 4

        Залежно від того, у який «спосіб» дитина з'явилася на світ, ця матриця нагороджує різноманітними рисами характеру. Отже...

        «Щипцева» дитина. Вона довго і болісно народжувалась, відчуваючи тиск із двох боків: згори і знизу. Уявляєте, з яким страхом і болем вона з'явилася на світ? Адже її тягли, схопивши за голову! Не дивно, що «щипцеві» діти — дратівливі і полохливі. Якщо це дівчинка, то вона виростає надмірно плаксивою і неврівноваженою. Якщо хлопчик — слабохарактерним і боягузливим. Ваш обранець здіймає скандал або кричить з будь-якого дріб'язкового приводу? Можливо, він має «щипцеве» минуле. «Кесарська» дитина. Про таких кажуть: лінь народилася раніше за них. Адже для того, щоб з'явитися на світ, вони не доклали ані найменших зусиль. До того ж, під час народження вони одержали неабияку порцію наркозу, тому деякі клітини головного мозку уражені. І як наслідок — надмірна збудливість: вони, як заведені, бігають, метушаться, галасують. З «кесарських» дітей виходять чудові «генератори ідей». Але вони не здатні до тривалої концентрації уваги — хапаються за багато справ водночас, але до путгя не доводять нічого. Оскільки вони не боролися за право появи на світ, у них геть-чисто відсутній страх за своє життя. До речі, екстремали, які не мислять своє життя без ризику — як правило, з «кесарських».

        «Стрімка» дитина. Швидкість, з якою маля з'являється на світ, також накладає відбиток на його особистість. «Стрімкі» діти—маленькі «моторчики» — дуже жваві, непосидючі і верткі. У них чудова реакція і мобільна психіка. Вони рухливі й енергійні. Попросіть дитину прибрати квартиру і зафіксуйте час—все буде зроблено за три хвилини. Не люблять чекати, стояти в черзі. Але можуть реалізувати ті ідеї, які видає дитина «кесарська».

        Недоношені діти. Вони чимось нагадують «кесарських» — такі ж життєстійкі, активні і непосидючі. З появою на світ ці дітлахи трохи поспішили, тому і в житті їм складно завершувати почату справу. Вони важко досиджують до кінця уроку, з легким серцем можуть кинути інститут на останньому курсі. А ставши дорослими, довго не затримуються на одній роботі, перескакуючи з одного місця на інше.

        Переношені діти. Ледачі і флегматичні. Хлопчикам добре служити в армії. Вони не люблять довго думати, йти з насидженого місця, їм набагато легше виконувати накази. Такі чоловіки в шлюбі — «під каблуком». Крім того, вони постійні у виборі партнера. Але не тому, що вирізняються вірністю. Просто їм лінь що-небудь змінювати. Жінки — ідеальні дружини, оскільки ніколи не стануть суперечити чоловіку, їх потрібно довго «діставати», щоб вони щось почали робити.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений