Вправи для розвитку креативності у дітей дошкільного віку

30.08.2016 10:38

Молодший дошкільний вік

На заняттях з молодшими дошкільниками постійно підтримую у них почуття нового. Досягаю цього, збагачуючи зорові, слухові, чуттєві враження вихованців за допомогою фрагментів з лялькових вистав, репродукцій картин, нових предметів, іграшок, музичних інструментів тощо. Це дає змогу зацікавити малюків, пожвавити заняття. Можливість самому спробувати заграти на сопілці чи іншому музичному інструменті, підібрати зображення, що відповідає настрою музики, або ж "намалювати" мелодію викликає у дітей щирий інтерес до музики. Вони активніше залучаються до творчого діалогу, залюбки виконують мистецькі завдання.

Середній дошкільний вік

З накопиченням у дітей досвіду і знань їхня творчість урізноманітнюється. Вихованці середньої групи залюбки створюють музичні образи. їм можна запропонувати вправу "Відгадай настрій звірят". Діти по черзі за допомогою інструменту передають настрій обраного персонажу, а всі інші його відгадують, визначаючи характер музичної "Замальовки".

У ході занять часто використовую так звані "словесні навігації" - прості, короткі загадки та вірші, на які треба реагувати мімікою, рухами, жестами. Багатий матеріал для інсценізацій дають народні пісні, потішки, приспівки, забавлянки, заклички.

Набутий на музичних заняттях досвід інсценізації фольклорних творів сприяє творчому наповненню повсякденного життя дошкільників. Так, наприклад, закличка "Іди, іди, дощику" зазвичай є природним емоційним відгуком більшості моїх вихованців на дощову погоду.

Для самостійних імпровізаційних вправ пропоную дітям наслідувати, імітувати спів зозулі, проспівати імена. Вокальні навички дошкільників удосконалюються під час складання пісенних відповідей.

Імпровізації задовольняють прагнення дітей передати свої емоції за допомогою музики. Важливо те, що реакції на запропоновану ситуацію бувають найнесподіванішими. Так формується здатність дітей мислити не у "загальному потоці", а креативно.

Старший дошкільний вік

Велике значення для розвитку творчих здібностей мають музично-ритмічні вправи. Демонструючи характерні рухи певного персонажу, діти під супровід відповідної музики передають особливості його поведінки.

Не менш цікавою є така форма роботи, як озвучування казок. Спочатку я пропоную дітям вибрати казку. Далі домовляємося, хто якого персонажа озвучуватиме, спільно визначаємо, у кого краще виходить. Діти самі обирають інструменти, які, на їхню думку, більше імпонують тому чи тому персонажу казки. Наприклад, у казці "Рукавичка" діти озвучують: Мишку - дзвоником, Жабку - бубном, Зайчика - металофоном, Лисичку - трикутником, Вовка - кастаньєтами, Ведмедя - барабаном, Діда - тріскачкою.

Під час слухання музики, що відтворює картини природи, можна зацікавити дітей розповіддю. А потім перед кожною дитиною кладу аркуш паперу для малювання і фарби. Ми слухаємо музику, і кожен бачить "своє". І це
"своє" відтворює у малюнку. На наступному занятті діти можуть пояснити зображене, долучаючи до розповіді жести, рухи та міміку.

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Перенесення робочих днів у 2018 році

20.02.2018 10:31
Шановні батьки! Інформація до Вашої уваги! Переносяться робочі дні з:  п’ятниці 9 березня на суботу 03 березня; понеділка 30 квітня на суботу 05 травня; п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня; понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня; понеділка 31 грудня на суботу 29...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений