Як узимку не захворіти?

13.02.2020 11:42

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) — це група захворювань, які викликають віруси, характеризуються переважним ураженням верхніх дихальних шляхів та загальною інтоксикацією організму.

Є багато різновидів вірусів, які можуть викликати ГРВІ. Ко­жен тип вірусу має свою «улюблену» ділянку верхніх дихальних шляхів. Наприклад, вірус парагрипу — носові ходи та гортань, аденовіруси — слизову оболонку дихальних шляхів та тканини.

Найчастіше ГРВІ мають нетяжкий перебіг. Але ці захворювання й особливо грип небезпечні своїми ускладненнями. Тому не варто нехтувати лікуванням і переносити хворобу «на ногах». Лікування має починатися якомога раніше.

Що робити, коли дитина захворіла?

По-перше, обов'язково залишити дитину вдома та викликати лікаря. Саме лікар має точно встановити діагноз та призначити відповід­не лікування.

Але загалом потрібно дотримуватись деяких правил.

Режим хворого повинен бути домашнім, а за наявності ви­сокої температури та інтоксикації — ліжковим. Час сну рекомен­дується збільшити на 1,5—2 год.

• У приміщенні, де перебуває хворий, має бути достатньо чис­того повітря. Повітря має бути зволоженим, а не сухим. Якомога частіше провітрюйте кімнату та щонайменше двічі на день робіть вологе прибирання.

Хворий повинен багато пити. Потреба в рідині під час хво­роби зростає. Споживання великої кількості рідини (неміцний чай, мінеральна вода без газу, фруктовий сік, розведений во­дою, морс, настої трав) запобігає висиханню слизової оболонки носа та горла, сприяє розрідженню мокротиння, потовиділенню та зниженню загальної кількості токсинів у крові.

• Дуже важливе раціональне харчування хворого. Їжа має бути легкозасвоювана, її кількість, за умови зниження апетиту, може бути невеликою. Їжа повинна містити максимальну кіль­кість вітамінів.

• Під час хвороби важливо дотримуватись гігієнічних правил. Оскільки з потом через шкіру з організму виводиться з організму велика кількість токсинів, то хворий повинен щодня приймати душ. У разі неможливості (висока температура, ризик переохо­лодження, маленький вік дитини) — слід робити гігієнічне вологе обтирання.

• Необхідно позбавлятись слизу, адже він містить збудника хвороби. Тому треба допомогти дитині вчасно звільнити від нього ніс, навчити правильно чхати та кашляти (прикриваючи ніс та рот хустинкою, але у жодному разі не стримуючи чхання та кашлю).

• Проведення лужних інгаляцій допоможе виведенню слизу, пом'якшить кашель та зменшить спазм дихальних шляхів.

Підвищення температури тіла до 38,5 °С не потребує при­ймання жарознижувальних засобів. Саме за цієї температури в організмі виробляються антитіла проти вірусу-збудника. У разі потреби можна скористатись механічними способами зниження температури. Наприклад, зробити обтирання тіла 9-відсотковим розчином оцту, розведеним з водою у пропорції 1:1.

•  Пам'ятайте! Медикаментозне лікування повинен призначати тільки лікар.

•  Для повного одужання дитини необхідно дотримуватись певних термінів перебування дитини вдома. У разі ГРВІ не реко­мендується відвідування дитячого колективу раніше восьмого, а під час грипу - десятого дня від початку хвороби. А після виходу в дитячий колектив протягом першого тижня варто дотримува­тись лікувально-охоронного режиму.

Як попередити захворювання?

Є два методи профілактики інфекцій: специфічний та неспе­цифічний. До специфічного методу профілактики належить вак­цинація, а до неспецифічного — всі способи загального зміцнен­ня імунітету.

Якщо Ви бажаєте вакцинуватись проти грипу, то краще це ро­бити у жовтні-листопаді. Тоді в організму буде достатньо часу для вироблення післявакцинного імунітету.

Якщо ж з певних підстав Ви не бажаєте або не можете зробити щеплення проти грипу, то варто використовувати неспецифічні методи зміцнення імунітету. Їх слід застосовувати для того, щоб захиститися від інших вірусів, що викликають ГРВІ.

Найкращою профілактикою ГРВІ, звісно, є загартовування. Оптимально починати загартовувати дитину весною або влітку. Але якщо Ви цього не почали ще робити, не варто впадати у від­чай. Можна почати з обтирання та обливання ніжок і долоньок. Потрібно суворо дотримуватись принципу поступовості знижен­ня температури, а після захворювання чи перерви в процедурах починати процедури з температур, вищих за ті, що були перед вимушеною перервою.

І у жодному разі не можна кутати дитину. Адже при цьому організм припиняє адаптацію до різних температур, і дитина стає дуже вразливою.

Необхідно також пам'ятати про вітамінопрофілактику. Листопад-грудень саме той період, коли можна порекомендувати про­вести 30-денний курс прийому вітамінів.

У період підйому захворюваності на ГРВІ варто максимально обмежити відвідування місць скупчення людей.

• Необхідно обов'язково дотримуватись гігієнічного режиму. Мити руки після перебування у транспорті, відвідання магазинів тощо. Треба якомога частіше провітрювати приміщення, робити вологе прибирання.

•  Частіше бувайте на свіжому повітрі, збільшить кількість та тривалість прогулянок.

• Навчіть дитину дихати носом. Повітря, проходячи через ніс, очищується від пилу та збудників інфекції, які потім зі слизом ви­водяться назовні.

• У разі потреби відвідання людних місць або перебування у громадському транспорті рекомендується змащувати ніс оксоліновою маззю. Вона перешкоджатиме проникненню вірусу в організм.

• Їжа мусить бути вітамінізованою. Слід використовувати ци­булю, часник, лимон. Рекомендуються напої з шипшини, журав­лини.

 

У природи немає поганої погоди.

Бережіть себе і не хворійте!

—————

Назад


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Інформація для батьків щодо прийому дітей під час карантину

06.08.2020 14:54
Інформація для батьків  Запис дітей з електронної черги в дошкільний заклад буде проводитись 10.08.2020  з 13.00 до 14.00 на вході в дошкільний заклад. Для оформлення документів повинен бути один представник родини, без дитини, у захисній масці та мати з собою: - копію...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений