Права дитини. Протидія булінгу

Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. У залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

Основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання є Конвенція ООН про права дитини від 20.11.1989.

Українське законодавство з питань прав дитини

    Конституція України (статті 24, 51, 52, 92)

Сімейний кодекс України (глави 13, 14 та ін.)
Цивільний кодекс України (ст.ст. 295, 1261 та ін.)
Житловий кодекс Української РСР (ст. 125 та ін.)
Закон України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей»
Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»
Закон України «Про охорону дитинства»

Файли для завантаженння:

 Конвенція ООН про права дитини (у картинках) 

Конвенція ООН про права дитини (розфарбовка)

 

Президент підписав закон, яким встановлюється відповідальність за булінг та вперше надається визначення цьому терміну на законодавчому рівні. 

Тепер учасники освітнього процесу нестимуть адміністративну відповідальність за діяння, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. 
Кривдників від 16 років чекатиме адміністративна відповідальність у вигляді штрафу або громадських робіт. А от у випадках, коли булінг вчинила дитина, яка не досягла 16 років, відповідальність будуть нести її батьки або інші законні представники. 
Відповідальність у вигляді штрафу або громадських робіт у випадку вчинення булінгу чекатиме і інших учасників освітнього процесу. Відповідно до ст. 52 ЗУ «Про освіту» категорії учасників освітнього процесу:
- здобувачі освіти;
- педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники;
- батьки здобувачів освіти;
- фізичні особи, які провадять освітню діяльність;
- інші особи, передбачені спеціальними законами та залучені до освітнього процесу у порядку, що встановлюється закладом освіти.
Також до адміністративної відповідальності може бути притягнуто керівника закладу освіти за неповідомлення підрозділам органів Національної поліції про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу.
Закон набере чинності наступного дня після його опублікування. 
За даними міжнародних організацій, із булінгом в колі однолітків стикаються близько 67% дітей. 
Із будь-яких питань, пов'язаних із захистом прав дітей, діти й дорослі можуть звертатися на Національну дитячу «гарячу» лінію за номерами 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону).

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19#Text

Робота щодо протидії булінгу

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії боулінгу (цькуванню) м. Київ 18 грудня 2018 року № 2657-VІІІ та наказом завідувача ЗДО від 24.01.2019 № 14 «Про недопущення випадків боулінгу, порушення педагогічними працівниками норм професійної етики в закладі дошкільної освіти», плану роботи практичного психолога на рік, у закладі дошкільної освіти проводиться робота щодо попередження та протидії булінгу. Ця діяльність реалізується через різні види діяльності з усіма учасниками освітнього процесу, що спрямовані на профілактику вищезазначеного соціального явища.

Просвітницька та профілактична діяльність з питання попередження будь-яких форм насильства щодо дітей, захисту прав дитини, спрямована на батьків та педагогічних працівників. Серед форм роботи, що використовує спеціаліст, слід зазначити виступи на батьківських зборах, педагогічних годинах, заняттях-практикумах, розповсюдженням пам¢яток. У закладі створено інформаційний куточок з переліком організацій, Телефонів довіри, куди можна звертатися за допомогою в разі скоєння насильства. На Інтернет-сайті розміщено матеріали відносно правових основ запобігання та протидії насильству, види допомоги особам, які потерпають від домашнього насильства.

 

Документ z1105-14, чинний, поточна редакція — Прийняття від 19.08.2014

НАКАЗ від 19.08.2014  №564/836/945/577

                                                                                                                           Міністерства соціальної політики України, 

                                                                                                                           Міністерства внутрішніх справ України, 

                                                                                                                           Міністерства освіти і науки України, 

                                                                                                                           Міністерства охорони здоров’я України 

                                                                                                                           19.08.2014  № 564/836/945/577

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 вересня 2014 р.
за № 1105/25882

   

Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення

 

Відповідно до статті 10 Закону України „Про охорону дитинства” та з метою забезпечення найкращого врахування потреб дітей, які постраждали від жорстокого поводження, НАКАЗУЄМО:

  1. Затвердити Порядок розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, що додається.
  2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 16 січня 2004 року № 5/34/24/11 „Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення”, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 січня 2004 року за № 99/8698.
  3. Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України (Козуб Л.І.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
  4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
  5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Міністрів відповідно до розподілу обов’язків.

 

ПОРЯДОК 
розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження

з дітьми або загрози його вчинення

 

I. Загальні положення

 

1. Кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів.

Держава здійснює захист дитини від усіх форм фізичного, сексуального, економічного та психологічного насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження з нею, залучення до найгірших форм дитячої праці, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють, а також вживає необхідних заходів для забезпечення прав дітей, які стали свідками у кримінальному провадженні.

2. Цей Порядок розроблено з метою впровадження ефективного механізму взаємодії служб у справах дітей, закладів соціального захисту дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органів внутрішніх справ, закладів освіти, закладів охорони здоров’я (далі - суб’єкти).

3. Цей Порядок розроблено відповідно до Конвенції про права дитиниКонвенції Міжнародної організації праці „Про заборону та негайні дії щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці”, Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильстваСімейногоКримінального та Кримінального процесуального кодексів УкраїниКодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України„Про Загальнодержавну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”„Про охорону дитинства”„Про попередження насильства в сім’ї”„Про міліцію”„Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”„Про захист суспільної моралі” та інших нормативно-правових актів з питань захисту прав дітей.

4. У цьому Порядку нижченаведені терміни вживаються у таких значеннях:

жорстоке поводження з дитиною - будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства над дитиною в сім’ї або поза нею, у тому числі: втягнення дитини в заняття проституцією або примушування її до зайняття проституцією з використанням обману, шантажу чи уразливого стану дитини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства; примушування дітей до участі у створенні творів, зображень, кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм або інших предметів порнографічного характеру; ситуації, за яких дитина стала свідком кримінального правопорушення, внаслідок чого існує загроза її життю або здоров’ю; статеві зносини та розпусні дії з дитиною з використанням: примусу, сили, погрози, довіри, авторитету чи впливу на дитину, особливо вразливої для дитини ситуації, зокрема з причини розумової чи фізичної неспроможності або залежного середовища, у тому числі в сім'ї; будь-які незаконні угоди щодо дитини, зокрема: вербування, переміщення, переховування, передача або одержання дитини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану дитини;

 

забезпечення найкращих інтересів дитини - комплекс заходів, спрямованих на захист прав та забезпечення повноцінного життя, виховання і розвитку дитини.

 

II. Порядок подання та реєстрації звернень та повідомлень

 

1. Звернення про факти жорстокого поводження з дітьми або загрозу їх вчинення можуть подаватися до будь-якого суб’єкта, визначеного у пункті 2 розділу I цього Порядку, в усній або письмовій формі за місцем проживання (перебування) дитини самою дитиною, батьками, одним із батьків дитини або особою/особами, які їх замінюють, будь-якими фізичними та юридичними особами.

Повідомлення про дитину, яка постраждала від жорстокого поводження або стосовно якої існує загроза його вчинення (додаток 1), оформлюється суб’єктами, яким стало відомо про зазначені факти при виконанні своїх функціональних обов’язків, письмово та надсилається до служби у справах дітей і органу внутрішніх справ за місцем проживання (перебування) дитини.

2. Усі звернення та повідомлення з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози щодо його вчинення реєструються суб’єктами, до яких надійшла інформація, у журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення(додаток 2) та протягом однієї доби направляються до служби у справах дітей і органу внутрішніх справ за місцем проживання (перебування) дитини.

 

III. Розгляд звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження

з дітьми або загрози його вчинення

 

1. Координатором заходів щодо захисту дітей від жорстокого поводження з ними або загрози його вчинення є служба у справах дітей.

Якщо у зверненні (повідомленні) вбачається ознака кримінального правопорушення чи загроза щодо його вчинення, інформація терміново після її отримання передається органу внутрішніх справ для вжиття відповідних заходів.

У разі необхідності суб’єкти організовують надання невідкладної медичної (викликають швидку допомогу), психологічної та інших видів допомоги дитині, яка постраждала від жорстокого поводження.

Усі суб’єкти в межах компетенції долучаються до вжиття невідкладних заходів з ліквідації наслідків жорстокого поводження з дитиною або загрози його вчинення.

У разі загрози вчинення жорстокого поводження з дитиною суб’єкти забезпечують ужиття необхідних заходів щодо її усунення.

2. Служби у справах дітей:

здійснюють приймання звернень та повідомлень про випадки жорстокого поводження щодо дитини;

ведуть облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з жорстоким поводженням з ними або загрозою щодо його вчинення;

координують діяльність суб’єктів при вирішенні питань соціального захисту дітей, які постраждали від жорстокого поводження;

забезпечують надання необхідної допомоги дитині, яка постраждала від жорстокого поводження, у взаємодії з іншими суб’єктами та з урахуванням найкращих інтересів дитини;

направляють дитину до закладів охорони здоров’я для обстеження стану її здоров’я, надання дитині необхідної медичної допомоги, у тому числі лікування в стаціонарі, та документування фактів жорстокого поводження з нею;

у разі необхідності представляють (у тому числі в судах) інтереси дітей, які постраждали від жорстокого поводження або стосовно яких існує загроза його вчинення.

3. Органи внутрішніх справ:

здійснюють прийняття інформації про факти жорстокого поводження з дітьми або загрозу щодо їх вчинення цілодобово. Заяви та повідомлення зобов’язані приймати всі працівники органів внутрішніх справ;

у разі неможливості подання письмової заяви працівник органу внутрішніх справ повинен скласти протокол усної заяви або рапорт про факт жорстокого поводження з дитиною (загрозу його вчинення), у якому зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові постраждалої дитини, інформація про особу, яка жорстоко поводилася з дитиною чи реально мала такий намір, час і місце випадку, інші необхідні обставини;

при отриманні інформації про факт жорстокого поводження з дитиною (загрозу його вчинення) працівник органу внутрішніх справ уживає заходів щодо її внесення до журналу Єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події;

усі заяви, повідомлення, протоколи усної заяви, рапорти про факти жорстокого поводження з дітьми (загрозу його вчинення) розглядає керівництво органу внутрішніх справ та надає письмові резолюції працівникам уповноваженого підрозділу органу внутрішніх справ щодо необхідних заходів для подальшого прийняття рішення згідно із законодавством;

після отримання заяви, повідомлення, складання протоколу усної заяви або рапорту про факт жорстокого поводження з дитиною (загрозу його вчинення) працівник органу внутрішніх справ за наявності ознак кримінального правопорушення доповідає про це начальникові слідчого підрозділу для внесення слідчими відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформує начальника органу внутрішніх справ;

за результатами розгляду звернення, повідомлення про факт жорстокого поводження з дитиною (загрозу щодо його вчинення) працівники уповноваженого підрозділу органу внутрішніх справ зобов’язані поінформувати батьків дитини або осіб, які їх замінюють (якщо не вони є винуватцями жорстокого поводження з дитиною або загрози його вчинення), службу у справах дітей та у разі потреби органи прокуратури та суд.

4. Заклади освіти:

здійснюють приймання звернень та повідомлень про випадки жорстокого поводження щодо дитини;

терміново (протягом однієї доби) передають повідомлення у письмовій формі до служби у справах дітей, органів внутрішніх справ про випадок жорстокого поводження з дитиною чи загрозу його вчинення;

у межах компетенції вживають заходів щодо виявлення і припинення фактів жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення в закладах освіти;

організовують роботу психологічної служби системи освіти з дітьми, які постраждали від жорстокого поводження;

проводять роз’яснювальну роботу з батьками та іншими учасниками навчально-виховного процесу із запобігання, протидії негативним наслідкам жорстокого поводження з дітьми.

5. Заклади охорони здоров’я:

здійснюють приймання звернень та повідомлень про випадки жорстокого поводження щодо дитини;

терміново (протягом однієї доби) передають повідомлення у письмовій формі до служби у справах дітей, органів внутрішніх справ за місцезнаходженням закладу охорони здоров’я про випадок жорстокого поводження з дитиною чи загрозу його вчинення;

цілодобово здійснюють прийняття дітей, які постраждали від жорстокого поводження, надають їм необхідну медичну, психологічну (за наявності в закладі охорони здоров’я психолога) допомогу та документують факти жорстокого поводження з дітьми;

при обстеженні дитини медичні працівники звертають увагу на ушкодження, що могли виникнути внаслідок жорстокого поводження з нею, повідомляють про це лікаря, який надає дитині первинну медичну допомогу, забезпечують подання інформації до служби у справах дітей та органу внутрішніх справ;

проводять лікування дітей, які постраждали від жорстокого поводження, та надають психологічну допомогу (за наявності в закладі охорони здоров’я психолога).

6. Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

здійснюють приймання звернень та повідомлень про випадки жорстокого поводження щодо дитини;

терміново (протягом однієї доби) передають повідомлення у письмовій формі до служби у справах дітей, органів внутрішніх справ про випадок жорстокого поводження з дитиною чи реальну загрозу його вчинення;

здійснюють екстрене втручання, надають необхідні соціальні послуги дітям, які постраждали від жорстокого поводження або стосовно яких існує загроза його вчинення, та забезпечують соціальний супровід сімей, у яких проживають такі діти;

направляють у разі потреби сім’ї (або одного з членів сім’ї) з дитиною, яка постраждала від жорстокого поводження або стосовно якої існує загроза його вчинення, до центру соціально-психологічної допомоги.

 

Заступник директора Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми – начальник відділу запобігання домашньому насильству Міністерства соціальної політики України

Л.І. Козуб

 

Начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей Міністерства внутрішніх справ України

О.О. Лазаренко

 

Заступник директора Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України

В.О. Карбишева

 

В.о. директора Департаменту медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України

А.В. Терещенко

 

                                         Додаток 1

до Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення

(пункт 1 розділу II)

 

 

______________________________________________________________________________________________________________
(найменування органу, установи, закладу, який(а) надсилає повідомлення)

 

 

ЗАРЕЄСТРОВАНО

від ____/_____/20____року

№ _____________________

 

 

ПОВІДОМЛЕННЯ

про дитину, яка постраждала від жорстокого поводження або стосовно якої існує

загроза його вчинення

 

Інформацію отримано:

 анонімно;  від дитини;  від батьків дитини, осіб, які їх замінюють;  від інших фізичних осіб;  від підприємств, установ, організацій, громадських обєднань;

 від служби у справах дітей;  органу внутрішніх справ;  центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;  закладу освіти;  закладу охорони здоров'я ____________________________

__________________________________________________________________________________

(найменування органу, установи, закладу)

___________________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові та дата народження дитини, яка постраждала від жорстокого поводження або стосовно якої існує загроза його вчинення)

Проживає/перебуває за адресою:______________________________________________

____________________________________________________________________________

Зміст повідомлення: _________________________________________________________

____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

Вжиті заходи: _______________________________________________________________

____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

До повідомлення додано документи (за наявності) ______________________________

____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________

 

____________________________________________________________________________

 (прізвище, ім’я, по батькові та посада особи, яка надсилає повідомлення)

 

Дата надсилання повідомлення ___________       ______________      Телефон ______________

                                                                                            (підпис)

 

 

 

 

 

 

Додаток 2
до Порядку розгляду звернень
та повідомлень з приводу
жорстокого поводження з дітьми
або загрози його вчинення
(пункт 3 розділу II)

ЖУРНАЛ
обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми

або загрозу його вчинення

 

№ з/п

Дата отримання заяви або повідомлення

Прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання дитини, щодо якої надійшла заява чи повідомлення

Прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання особи, яка вчинила жорстоке поводження з дитиною або від якої існує загроза його вчинення

Стислий зміст заяви або повідомлення

Вжиті заходи щодо захисту прав та інтересів дитини

Дата, час та суб’єкт, якому направлено повідомлення

Примітки

1

2

3

4

5

6

7

8

 

Перелік

соціальних закладів, установ, громадських організацій, якими в місті Суми надається допомога постраждалим від домашнього насильства відповідно до компетенції.

Назва установи, організації Питання відповідно до компетенції ПІПкерівника та контакти
1 Сумський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Підтримка та соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в т.ч.: внаслідок насильства в сім’ї Директор Вертель Марія Юріївна, вул. Харківська, 42,тел. 700-606, 700-607, 700-704e-mail: centrsumy@smr.gov.ua
2 Служба у справах дітей Сумської міської ради Захист прав дітей, які зазнали насильства в сім’ї або постраждали від жорстокого поводження. Начальник Подопригора Валерія Володимирівна,вул. Харківська, 35 , т. 701916,е-mail: ssd@smr.gov.ua
3 Комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» Надання безкоштовної екст-реної психологічної допомоги цілодобово по телефону, консультація психолога, психотерапевта Головний лікар Злиденний Тарас Володимирович,вул. Білопільський шлях, 22,т. 780-000, 050-914-40-24 (цілодобово)
4 «Клініка, дружня до молоді» КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Медико-соціальна допомога підліткам. Прийом юриста, психолога та профільних лікарів. Завідуюча відділенням Концевич Владлена Володимирівна,вул. Івана Сірка, 3, т. 66-18-98е-mail: kdm.sumy@gmail.com
5 ДЗ «Сумський обласний центр соціально-психологічної допомоги» Тимчасове проживання та надання послуг, постраждалим від домашнього насильства. Директор Бересь Тетяна Іванівнавул. Іллінська, 51 Г, т. 60-18-58, e-mail: socspd@ukr.net
6 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Надання безкоштовної правової допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства Директор Демченко Олена Миколаївна, вул. Першотравне-ва, 29,  т. 60-36-47,тел. колцентра: 0-800-213103
7 Сумський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги Надання безкоштовної правової допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства Директор Трошечко Валентина Вікторівна, Покровська, пл. 9/1,т. 66-51-08, 0-800-213103, e-mail: sumy1.sumy@legalaid.sm.ua
8 Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми, гендерної дискримінації Інформаційні та психологічні консультації, юридична допомога, підтримка з питань стосунків в родині, з однолітками, права дітей, тощо 116123 танаціональна дитяча «гаряча» лінія 0800500225 з мобільного  або 116111
9 КУ «Центр матері та дитини» Проживання вагітних жінок та жінок з дітьми до 1,5 років, які перебувають в складних життєвих обставинах Директор Осадча Наталія Григорівна,вул. Г. Кондратьєва, 110,т. 781527, (095) 300-26-57е-mail: scmd@ukr.net
10 Громадська організація «Кризовий центр психічного здоров’я» Надання безкоштовної психологічної допомоги по телефону Голова Іванцова Оксана,т. 0506138037; психолог Троїцька Марина, т. 0509767498
11 Українська Гельсінська спілка з прав людини м. Суми Надання безкоштовної правової допомоги, допомога у влаштуванні до закладів тимчасового перебування Єсіна Наталія Володимирівна,т. 0959311110, координатор інформаційно-просвітницького напрямку
12 Сімейні радники з підтримки постраждалих від домашнього насильства Надання безкоштовної юридичної, соціальної та психологічної допомоги Полякова Ольга Михайлівна,                     т. 0504071490, Пономаренко Людмила Іванівна, т. 0668327220пл. Незалежності, буд. 8

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач ДНЗ № 24 «Оленка»

______________А.В. Горошко

______________

 

План

заходів спрямованих на запобігання

та протидію булінгу (цькуванню)

в ДНЗ № 24 «Оленка»

на 2019-2020 навчальний рік

 

№ з/п

Назва заходу

Термін виконання

Відповідальна особа

                  Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу

1.

Підготовка наказу «Про призначення  відповідальної особи за булінг (цькування) в закладі дошкільної освіти»

Вересень

2019 р.

Горошко А.В., завідувач

2.

Підготовка наказу «Про затвердження порядку подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) та порядку реагування в ЗДО»

Листопад

2019 р.

Горошко А.В., завідувач

3.

Ознайомлення учасників освітнього процесу з нормативно-правовою базою та регулюючими документами щодо превенції проблеми булінгу в освітньому середовищі

Листопад

 2019 р.

Горошко А.В., завідувач

4.

Виступ на нараді при завідувачу на тему: «Психологічні особливості булінгу»

 

Листопад

2019р.

Галицька Г.Б., практичний психолог

5.

Перевірка приміщень, території ЗДО з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькуванню) у закладі

 

Листопад

2019 р.

Жульова Н.О., вихователь-методист,

Галицька Г.Б., практичний психолог

6.

Обговорення та прийняття правил поведінки в групах, оформлення правил у вигляді порадника 

Грудень

2019 р.

Вихователі усіх вікових груп

7.

Організація механізмів звернення для повідомлень про випадки булінгу (цькування)

Грудень

2019 р.

Уповноважена особа

Галицька Г.Б., практичний психолог

8.

Оновлення розділу про профілактику булінгу (цькування) і розміщення нормативних документів на сайті  закладу дошкільної освіти

Грудень

2019р.

Галицька Г.Б., практичний психолог Відповідальний за роботу сайту закладу

9.

Підготовка тематичних буклетів «Булінг у дитячому садку – міф чи реальність»

Грудень

2019 р.

Горошко А.В., завідувач Галицька Г.Б., практичний психолог

10.

Виступ на загальних батьківських зборах з профілактики булінгу (цькування) в дитячому  колективі

 

Травень

2020 р.

Галицька Г.Б., практичний психолог

11.

Моніторинг  безпечності та комфортності закладу дошкільної  освіти та освітнього середовища шляхом опитування, анкетування та вжиття відповідних заходів реагування.

Жовтень 2019 р.

Травень 2020 р.

Галицька Г.Б., практичний психолог

Робота з дітьми

1.

Проведення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків

 

Протягом року

Вихователі усіх вікових груп

2.

Проведення тематичних тижнів:

  • Тиждень толерантності;
  • Тиждень здорового способу життя;
  • День спонтанного прояву доброти;
  • Тиждень психології.

 

Листопад

Грудень

 

Лютий 

 

Квітень

Вихователі груп,

Галицька Г.Б., практичний психолог

3.

Розвивальна робота з дітьми для удосконалення міжособистісної взаємодії та дружніх взаємовідносин

Протягом року

Вихователі усіх вікових груп,

Галицька Г.Б., практичний психолог

4.

Корекційна робота з дітьми групи ризику

За потребою

Галицька Г.Б., практичний психолог

Робота з батьками

1.

Обговорення питань протидії булінгу та надання інформації щодо громадських організацій, якими в місті Суми надається допомога постраждалим від домашнього насильства відповідно до компетенції.

Протягом року

Вихователі усіх вікових груп,

Галицька Г.Б., практичний психолог

2.

Підготовка пам'ятки для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки  булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям та сім’ям.

Грудень

2019 р.

Галицька Г.Б., практичний психолог

3.

Проведення семінару-практикуму щодо запобігання насильства та булінгу

Січень 2019 р.

Галицька Г.Б., практичний психолог

4.

Проведення консультацій психолога з питань взаємин батьків з дітьми

Протягом року

Галицька Г.Б., практичний психолог

Робота з педпрацівниками

1.

Проведення інтерактивного заняття «Булінг в освітньому середовищі»

Лютий

2020 р.

Галицька Г.Б., практичний психолог

2.

Практичне заняття «Я можу врятувати життя! 15 практик для допомоги дитині в стресовій ситуації»

Квітень

2020 р.

Галицька Г.Б., практичний психолог

3.

Проведення консультацій психолога з питань взаємин педагогів з дітьми

Протягом року

Галицька Г.Б., практичний психолог

 

 

 

 

 

 

 


Національна гаряча лінія
Національна дитяча гаряча лінія

Контакт

Сумський санаторний ДНЗ №24 "Оленка"

40009, Україна, м. Суми,
вул. Пушкіна, 49А


(0542) 61-13-33


Оголошення

Інформація для батьків щодо прийому дітей під час карантину

06.08.2020 14:54
Інформація для батьків  Запис дітей  в дошкільний заклад буде проводитись щопонеділка  з 13.00 до 14.00 за межами будівлі закладу (біля центрального входу). Для оформлення документів повинен бути один представник родини, без дитини, у захисній масці та мати з собою: -...

—————

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 386 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:50

—————

Національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772 (з мобільного). Працює: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 18:00

01.03.2017 12:48

—————


счетчик посещений